گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۱۸/تیر/۱۳۹۲ - ۱۴:۱۷ و در حوزه های واحدهای دانشگاه آزاد - ۰ نظر

اخباری از واحدها و مراکز آموزشی و دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی

خبرگزاری آنا: جلسه تودیع و معارفه رئیس حراست واحد علوم دارویی با حضور ریاست واحد، معاونان، مدیران و برخی از همکاران هیات علمی واحد علوم دارویی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار آنا، در این جلسه ابتدا رضایت ریاست واحد ضمن ارائه گزارشی از عملکرد واحد و تاکید بر سرعت رشد و پیشرفت قابل ملاحظه واحد که با حمایت ریاست دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است، نیروی انسانی پرتلاش و زحمتکش واحد را یکی از ویژگی های عمده این دانشگاه برشمرد.

رضایت از زحمات بیدریغ و دلسوزانه کریمی تقدیر و تشکر نموده و برای وی آرزوی سلامتی و موفقیت کرد و از زکی خانی به علت قبول مسئولیت، تشکر کرده و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

در این جلسه پس از صحبت های تعدادی از مدیران و کریمی و زکی خانی تقدیر نامه و ابلاغ مسوولیت به نامبردگان ارائه شد.
تیم واحد علی آبادکتول قهرمان مسابقات والیبال منطقه ده دانشگاه آزاد اسلامی 
 مسابقات والیبال کارکنان و اعضای هیات علمی منطقه ده دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد علی آبادکتول برگزار شد .
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا ، در این سری از مسابقات که با حضور چهار تیم گرمسار ، آزادشهر ، شاهرود و علی آبادکتول برگزار شد ، تیم میزبان موفق شد با شکست تیم آزادشهر با اقتدار بر سکوی قهرمانی این سری از مسابقات بایستد و تیمهای آزادشهر و شاهرود به ترتیب مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دهند.

برگزاری طرح تفسیر قرآن در ماه مبارک رمضان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آباده

آنا: هم زمان با سراسر واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی کشور طرح تفسیر قرآن در ماه رمضان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آباده نیز اجرا می شود.

به منظور ارتقای سطح معرفت و دانش استادان و کارکنان در حوزه فرهنگ و معارف ملکوتی کلام اله مجید به ویژه آشنایی بیشتر با تفسیر آیات و بهره مندی از زلال معارف در رهنمودهای حیات بخش این کتاب آسمانی این طرح عظیم به همت دفتر فرهنگ اسلامی از اول رمضان المبارک در واحد آباده برگزار خواهد شد.
    نوزدهمین شماره مجله علوم تربیتی دانشـگاه آزاد اسلامی تبریز منتشر شد

نوزدهمین شماره از مجله علوم تربیتی دانشکده علوم تربیتی وعلوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز با تیـراژ یک هزار جلد به چاپ رسید .
به گزارش خبرگزاری آنا از تبریز ، در این شماره از مجله موضوعاتی نظیر :بررسی رابطه بین فعالیت های بعد از مدرسه با پیشرفت تحصیلی ریاضی(3)،بررسی رابطه بین مهارت های ارتباطی مدیران با سلامت سازمانی مدارس شهرستان پارس آباد در سال تحصیلی90-89،بررسی رابطه هوش سازمانی با مدیریت تعارض دربین مدیران ومعلمان مدارس دولتی شهرستان مراغه در سال تحصیلی91-90 ،بررسی مقایسه ای اثربخشی آموزش شناختی واصلاح رفتار بر منبع کنترل دانشجویان دختر دانشگاه آزاداسلامی تبریز،رابطه هوش هیجانی مدیران با خودکارآمدی وسلامت روانی آنان و...ارائه شده است.
مدیر مسئول این نشریه علی اصغر کوشافر ، سردبیر آن سید داود حسینی نسب و مدیرداخلی آن بر عهده یوسف ستاری می باشد.
خاطرنشان می گردد، این نشریه دارای درجه علمی- پژوهشی است ، با مجوز دفتر گسترش تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی به صورت فصلنامه منتشر می شود ودرپایگاه استنادی جهان اسلام(ISC ) ومرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی(SID )نمایه شده است.
در آستانه ماه عبادت و بندگی مسجد واحد الیگودرز غبار روبی شد
به گزارش خبرنگار آنا مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد الیگودرز با حضور ریاست واحد، رئیس دفتر فرهنگ اسلامی، معاونین و پرسنل این دانشگاه غبار روبی شد تا این فضای معنوی و دینی مهیای حضور نمازگزاران و روزه داران شود.
حجت الاسلام محمودی رئیس دفتر فرهنگ اسلامی واحد در حاشیه این مراسم گفت: امسال ودر ماه مبارک رمضان علاوه بر برگزاری محفل انس با قرآن با حضور قاریان ممتاز و کارگاههای مختلف، مسابقات نیز برای دانشگاهیان در این واحد در نظر گرفته شده است.
وی برگزاری  مراسم تلاوت آیات روحبخش کلام وحی و همچنین ضیافت افطاری به همراه حضور در برنامه های معنوی شب قدر را از دیگر برنامه های ستاد اقامه نماز این واحد دانست. 
مراسم عطر افشانی و غبارروبی مسجد امام حسن عسکری(ع) واحد نی ریز برگزار شد
 مراسم غبارروبی و عطر افشانی مساجد هر ساله در هفته آخر ماه شعبان المعظم ، به منظور استقبال از ماه مبارک رمضان و جهت بهره مندی از فضای نورانی و معنوی اماکن مقدسه برگزار می شود.
به گزارش آنا از نی ریز به همت دفتر فرهنگ اسلامی و کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز ، مراسم غبارروبی و عطر افشانی مسجد امام حسن عسکری(ع) واحد نی ریز با حضور هیات رئیسه و جمعی از اساتید ، کارکنان و دانشجویان  برگزار شد.
به گزارش آنا در این مراسم،شعبانی رئیس واحد نی ریز ضمن دعوت کارکنان به کسب فضایل و اجتناب از رذایل ، بهره مندی حداکثری از فیوضات معنوی ماه ضیافت الهی را یادآوری کرد.
دانشگاهیان واحد فیروزآباد با غبارروبی از مسجد دانشگاه به استقبال ماه مبارک رمضان رفتند
آنا: در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و به همت دفتر فرهنگ اسلامی، دانشگاهیان واحد فیروزآباد با غبارروبی از مسجد امام جعفر صادق (ع) به استقبال ماه ضیافت الهی  رفتند .

در این سنت حسنه که هرسال در این واحد برگزار می شود نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان،معاون فرماندار ،جمعی از روسای ادارات ، ریاست و اعضای هیات رییسه واحد ،استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه حضور داشتند.
در این مراسم معنوی روستا رییس دفتر فرهنگ اسلامی واحد از حضور ارزشمند مجموعه دانشگاه و مدعوین تقدیر و تشکر نمود.

سپس امام جمعه شهرستان در سخنان خود با اشاره به اینکه غبار روبی یکی از برنامه های امت اسلامی ما در کلیه شهرهای کشور است به اهمیت  نقش مساجد در معرفی ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت:قطعا هرکجا نامی از رمضان باشد نامی از مسجد نیز در میان است .

هاشمی زاده وجود سه شب از شبهای قدر را در ماه مبارک رمضان یک نعمت و فرصت دانست و با استناد به آیه شریفه« لیله القدر خیر من الف شهر» گفت : اگر فردی بتواند لیله القدر را پاس داشته و تا طلوع فجر عبادت کند خدا ثواب هزار ماه عبادت را به او می دهد .

پس از انجام غبارروبی مسجد با گلاب ناب محمدی عطر افشانی شد.قابل ذکر است دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزآباد از جمله اولین واحد های دانشگاهی بود که اقدام به ساخت مسجد نمود  .
جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاداسلامی ساوه برگزارشد
   باحضور عین القضاتی مدیر فرهنگی منطقه 5 دانشگاه آزاداسلامی و پرویز رئیس دانشگاه وبا شرکت اعضای شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ساوه ، جلسه شورای فرهنگی واحد ساوه در محل سالن جلسات دانشگاه برگزار شد .
   دراین جلسه رئیس دانشگاه ومدیرفرهنگی منطقه5 مدیرگروه معارف اسلامی دانشگاه ساوه طی سخنانی اهمیت پرداختن به فعالیتهای فرهنگی را تاکید و راهکارهای اجرائی شدن آئین نامه جدید نقشه جامع فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی را بیان کردند.
   درادامه هریک از اعضاء‌ نظرات و پیشنهادات خود را بیان کرده و در پایان جلسه تصمیمات لازم اتخاذ شد.

دراین مراسم از امینی سابق از اساتید هیات علمی دانشگاه آزاداسلامی ساوه وعضو بسیج اساتید دانشگاه که از طرف دفتر بسیج اساتید استان مرکزی به عنوان برتر انتخاب و معرفی شده بود با اهداء‌لوح تقدیراز وی تجلیل به عمل آمد .
  مراسم غبارروبی مسجد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار شد/ اهم برنامه فرهنگی ویژه ماه مبارک رمضا ن
در این مراسم ضمن ذکر فضایل اهلبیت (ع) و قرائت شعرتوسط یکی از کارکنان ، ریاست دانشگاه  وجمعی ازکارکنان و دانشجویان با گلاب نمازخانه را شستشو وبا غبارروبی فضای نمازخانه دانشگاه را تلطیف کردند.
رحیمی سرپرست دفتر فرهنگ اسلامی ساوه گفت: بمناسب فرارسیدن ایام مبارک ماه رمضان ودرراستای اهداف نقشه جامع فرهنگی دانشگاه آزاداسلامی برنامه هایی توسط دفتر فرهنگ ساوه برگزارمی گردد که اهم آنها شامل تهیه بروشورفرهمگی ویژه ماه مبارک، برنامه ریزی جهت برگزاری مراسم شبهای احیاء ،‌ برگزاری نماز جماعت برای کارکانان ودانشجویان ، برگزاری روزانه یک جزء ازقرآن، برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان تفسیرقرآن کریم در ماه مبارک رمضان ویژه کارکنان  خواهد بودکه در این ایام انجام خواهدشد
کسب رتبه دوم گسترش فرهنگ اقامه نماز توسط دانشگاه آزاد اسلامی مرکز زواره
دانشگاه آزاد اسلامی مرکز زواره در امر اقامه نماز موفق به کسب رتبه دوم در سطح مراکز دانشگاهی منطقه چهار (استان‌های اصفهان و چهار‌محال‌و‌بختیاری)شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز زواره گفت: پس از ارزیابی‌های به عمل آمده توسط ستاد اقامه نماز منطقه چهار دانشگاه آزاد اسلامی از فعالیتهای عمومی و اختصاصی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز زواره در سال 1391 ، این مرکز دانشگاهی موفق به کسب رتبه دوم در امر گسترش فرهنگ اقامه نماز شد.
عابدزاده ضمن تشکر از مسئولین ستاد اقامه نماز مرکز زواره افزود: اهمیت تلاش در امر توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز بر هیچ‌کس پوشیده نیست و نتایج حاصل از آن می‌تواند تأثیر شگرفی بر نسل جوان داشته باشد و در پایان تلاش و مداومت بیشتر دانشگاهیان در بهره‌مندی از ظرفیت و توان دانشگاه‌ها در توسعه فرهنگ اقامه نماز را خواستار شد.
کسب رتبه برتر صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه در بین واحدهای بسیار بزرگ کشور

علیان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه گفت: صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد واحد مبارکه در بین دانشگاه‎های سراسر کشور توانسالته است رتبه برتر صندوق رفاه دانشجویان را کسب کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه گفت : پس از بررسی عملکرد صندوق‌های رفاه دانشجویان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کشور، واحد مبارکه موفق به کسب رتبه برتر در میان واحدهای بسیار بزرگ کشور شد.

وی در ادامه با بیان این که فعالیت‌های صندوق رفاه دانشجویان در واحد به منظور تسهیل در امور مالی دانشجویان و فراهم آوردن امکاناتی در جهت تامین و پرداخت شهریه برای دانشجویان می‌باشد افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با هدف ،حمایت از دانشجویان، صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه در سال های اخیر با اعطای تسهیلات قرض الحسنه تأمین شهریه، اجاره مسکن، اجاره خوابگاه، ازدواج و وام ضروری به شکل کوتاه مدت (6 ماهه) ، میان مدت ( 10 ماهه) و بلند مدت بعد از فراغت از تحصیل بر اساس بخشنامه های سازمان مرکزی دانشگاه خدمات شایانی را به دانشجویان ارائه داده است.
ریاست دانشگاه ضمن قدردانی از تلاش‌های همکاران صندوق رفاه این واحد دانشگاهی دستیابی به این موفقیت را مرهون تلاش های ارزنده همکاران خود در صندوق رفاه واحد بویژه رئیس این صندوق خانم اورنگی دانست و اظهار داشت: در سال 91 این صندوق با پرداخت 11 میلیلارد و 979 میلیون و 193 هزار ریال به 1997 نفردانشجو در قالب تسهیلات تأمین شهریه ، اجاره مسکن، ازدواج و وام ضروری و همچنین با اختصاص 3 میلیارد و 600 میلیون ریال وام بلند مدت پس از تحصیل به تعداد 473 نفر دانشجو از محل منابع تخصیص یافته صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم و تحقیقات و فناوری توانسته است رتبه برتر را در بین واحدهای دانشگاهی کسب نماید.
شرکت بیش از 100 نفر از فرزندان کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در طرح تابستانه اوقات فراغت
به گزارش خبرنگار آنا، رئیس دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه با اعلام این خبر گفت:  برای نخستین بار در سطح دانشگاه جهت پر نمودن اوقات فراغت فرزندان استادان و کارکنان دانشگاه کلاس های آموزشی در رشته های روخوانی قرآن - حفظ قرآن - رایانه مقدماتی - ICDL - - خطاطی - نقاشی - زبان انگلیسی – رباتیک، فوتسال و شنا برگزار شد.
حجت الاسلام حیدری افزود: جهت برگزاری این کلاس ها از فضاهای آموزشی دانشگاه استفاده شده است و تدریس این دوره تابستانه را استادان دانشگاه تقبل نموده اند.

وی خاطر نشان کرد: این طرح تابستانه از طرف خانواده کارکنان و استادان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و بیش از 100نفراز فرزندان همکاران در رشته های مختلف هنری شرکت کردند.

اولین جلسه کارگروه علمی پژوهشی مجمع بسج شهرستان شیروان در واحد شیروان برگزار شد
اولین جلسه کارگروه علمی پژوهشی مجمع بسج شهرستان به میزبانی دانشگاهآزاد اسلامی واحد شیروان با حضور اعضای کار گروه تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار آنا فریمان ابراهیم زاده رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد شیروان به عنوان سخنران کارگروه علمی پژوهشی در مجمع بسیجشهرستان شیروان ضمن تشکر از برگزاری جلسه به تشریح نقش بسیج شهرستان درحل مشکلات در زمینه های مختلف پرداخته است.
وی اشاره کرد: با توجه به اینکه امسال از سوی مقام معظم رهبری با نامسال حماسی سیاسی، حماسه اقتصادی نامگذاری شده است گفت: هنر و رسالت مابسیجیان است که در سال حماسه سیاسی نقش آفرینی کنیم.
ابراهیم زاده در راستای اهداف واهمیت کار گروه اظهار داشت: هدف اصلیراهکار،  تولید فکر و ایده است، ما میخواهیم نقش آفرینی کنیم و علموپژوهش است که نقش حیاتی این کارگروه را مشخص و معین می کند.
وی دیگر موضوعات و دستور جلسه را به صورت پیشنهادی و ابتکاری  در ایننشست کار گروه ها مورد بحث قرار دادند.
شایان ذکر است که در این جلسه کارگروه علمی پژوهشی نمایندگان دانشکده فنیحرفه ای و دانشگاه پیام نور، دانشکده پرستاری، مسئوول دفتر نماینده مجلسشورای اسلامی و تنی چند از فرهنگیان بسیجی شهرستان شیروان حضور داشتند.

استقبال از ماه مبارک رمضان با غبارویی از مسجد حضرت فاطمه الزهرا (س)
همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان مسجد حضرت فاطمه الزهرا (س) زیبا ترین مسجد شهر بیضا با حضور هیأت رییسه ، اساتید و کارکنان واحد بیضا عطر افشانی شد .
به گزارش خبرنگار آنا همزمان با ایام غبار رویی و عطر افشانی مساجد در سراسر ایران اسلامی مسجد حضرت فاطمه الزهرا (س) با حضور هیأت رییسه ، اساتید و کارکنان واحد بیضا عطر افشانی و غبار رویی  شد .
پیرو رییس واحد بیضا هدف از این اقدام پسندیده را ایجاد فضای معنوی  و استقبال از بهترین و شریف ترین ماه های سال عنوان کرد و گفت: بحمد ا.. مسجد حضرت فاطمه الزهرا (س) با مساحت 560 متر مربع جز زیباترین مساجد شهر بیضا نقش مهم و برجسته ای در حوزه فرهنگ اسلامی منطقه ایفاد می کند .
گفتنی است مراسم غبار روبی مسجد حضرت فاطمه الزهرا (س)  در فضایی سرشار از معنویت و با استقبال گسترده پرسنل دانشگاه همراه بود.

برگزاری اردوی یکروزه ویژه کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان
آنا: اردوی یکروزه فرهنگی – هنری با حضور کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان در محل اردوگاه خاتم الانبیاء شهرستان سیرجان برگزار شد.
غلامرضا محمدجعفری معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان با اعلام این خبر، هدف از برگزاری این اردو را تقویت روحیه همکاری و همدلی بین کارکنان دانست.
محمدجعفری گفت: با توجه به درپیش بودن ماه مبارک رمضان این اردو برگزار گردید و کارکنان در فضایی صمیمانه به بیان دیدگاه ها و دغدغه های کاری خود پرداختند.
وی با اشاره به برنامه های مختلف که از سوی همکاران حوزه اداری و مالی برگزار گردید گفت: روحیه نشاط و شادی در بین کارکنان مضاعف شد.
معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان در ارزیابی کلی از این اردو بیان داشت در طول سال برگزاری دو نوبت از این گونه اردوها روحیه همکاری و دوستی را در بین کارکنان و مسئولین افزایش می دهد.

کارگاه «طرح ضیافت اندیشه» با عنوان «معرفت شناسی» در دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد برگزار شد
کارگاه ضمن خدمت «ضیافت اندیشه» ویژه اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای بروجرد و دورود با عنوان «معرفت شناسی دینی» در سالن کنفرانس ساختمان اداری واحد بروجرد برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری آنا در این کارگاه آموزشی اساتید شرکت کننده در کارگاه با مباحث دین‌شناسی، با عناوینی چون: تعریف دین، خاستگاه و منشاء دین، هدف دین، قلمرو و گستره دین، نقد سکولاریسم و مبانی آن،  قرائتهای مختلف از دین و مبانی آن، منابع معرفت دینی، جایگاه عقل در قلمرو دین، تعریف علم و مباحث مربوطه، رابطه علم و دین و علم دینی و راه‌کارهای آن آشنا شدند.
مدرس این دوره حجت الاسلام «محمدرضا مصطفی پور» عضو هیأت علمی دانشگاه خوارزمی و مؤلف کتب انتظار بشر از دین، دین‌شناسی، صفات خدا در نهج البلاغه و فطرت و ولایت در قرآن بود.
به گزارش خبرنگار آنا از بروجرد در این کارگاه 4 روزه که از 15 تا 18 تیرماه برگزار شد، حدود30 نفر از اساتید واحدهای بروجرد و دورود حضور داشتند.

دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر به استقبال ماه مبارک رمضان رفت
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر گفت: کارکنان، دانشجویان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر با برگزاری آیین غبارروبی مسجد امام رضا(ع) این دانشگاه به استقبال ماه مبارک رمضان رفتند.
به گزارش خبرنگار آنا از بردسیر،  کمال جوانمرد، حلول ماه مبارک رمضان را به مسلمانان جهان به ویژه دانشگاهیان تبریک گفت و افزود: یکی از پرفضیلت ترین ماه های اسلامی، ماه مبارک رمضان است و دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر در این ماه مبارک برنامه های فرهنگی ویژه ای تدارک دیده است.
جوانمرد به آیات و احادیثی پیرامون فضیلت این ماه مبارک اشاره کرد و افزود: ماه مبارک رمضان، قطعه ای از بهشت است.
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر از برگزاری جلسات ختم قرآن کریم در ماه مبارک رمضان خبرداد و افزود: در ماه مبارک رمضان جلسات تفسیر موضوعی سوره ملک، محفل انس با قرآن و مسابقات قرآن و اذان در این واحد دانشگاه برگزار می گردد.
وی برگزاری مسابقات قرآنی و فرهنگی، برگزاری مراسم جشن تکلیف همراه با مسابقه نقاشی  ویژه فرزندان اساتید و کارکنان را از دیگر برنامه های تدارک دیده شده واحد بردسیر طی ماه مبارک رمضان عنوان نمود و تصریح کرد: همزمان با فرخنده میلاد با سعادت امام حسن مجتبی(ع) ضیافت افطاری ویژه اساتید و کارکنان همراه با اجرای برنامه های فرهنگی در این دانشگاه برگزار خواهد شد.
  جوانمرد، اهتمام ویژه به قرآن و عترت را تنها وسیله نجات  بشر دانست و بیان داشت: دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد بردسیر در راستای گسترش معارف اسلامی ضمن اهتمام به فرایض دینی در ماه مبارک رمضان همه روزه جلسه ختم قرآن کریم را برگزار خواهد کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بردسیر در پایان سخنان خود، ماه رمضان را ماهی سرشار از برکت، معنویت همراه با معرفت برای مسلمانان و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی آرزو کرد.

مسجد کانون عبادت و تقواست

حجت الاسلام محمدی رئیس دفتر فرهنگ اسلامی واحد خوی  در حاشیه مراسم غباروبی مسجد بقیه الله الاعظم  این دانشگاه که در آستانه ماه رمضان گفت: مسجد کانون عبادت و تقواست و غباروبی و خوشبو کردن مساجد از آیین‌های شایسته در فرهنگ دینی و اخلاقی ما به شمار می رود
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، همزمان با دهه کرامت وتکریم مساجد در آستانه ماه مبارک رمضان، مراسم غبارروبی مسجد حضرت بقیه الله اعظم (عج) دانشگاه آزاد اسلامی خوی امروز با حضور معاونین و جمعی از کارکنان این واحد دانشگاهی برگزار  شد.
وی اظهارداشت : غباروبی و خوشبو کردن مساجد را یکی از آیین‌های شایسته در فرهنگ دینی و اخلاقی دانست و تاکید کرد: مسجد به عنوان کانون عبادت و تقوا، باید علاوه بر جذابیت معنوی، از جذابیت ظاهری هم برخوردار باشد.
رییس دفتر فرهنگ اسلامی واحد خوی در ادامه  به بخشی از برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت : با تصویب شورای فرهنگ اسلامی دانشگاه برنامه های متنوعی برای ایام پرفیض ماه مبارک رمضان پیش بینی شده است که برگزاری جلسات احکام ،  برگزاری محفل انس با قرآن ، انجام مسابقات احکام نماز و روزه و برگزاری مسابقه تفسیر قرآن کریم از سوره ملک و  ... از جمله برنامه فرهنگی این دانشگاه در ماه مبارک رمضان می باشد.
محمدی افزود:  مساجد به عنوان اولین پایگاه عبادی و اجتماعی مردم از لحاظ نظافت باید از اولویت برخوردار باشد، زیرا از جمله مکان‌های مقدس اسلامی می‌باشد.
انتهای پیام/ع