گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۳/دی/۱۳۹۱ - ۱۴:۴۷ و در حوزه های فرهنگی - ۰ نظر

برگزاری همایش حفاظت و مرمت آثار تاریخی- فرهنگی در تهران

خبرگزاری آنا:‌ دهمین همایش دو سالانه حفاظت و مرمت آثار تاریخی –فرهنگی و تزئینات وابسته به معماری ۲۴ تا ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۱ در تهران برگزار می شود.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا،  شهرزاد امین شیرازی سرپرست پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار و اشیائ تاریخی – فرهنگی  با اعلام این خبر گفت:همایش دوسالانه حفاظت و مرمت آثار تاریخی – فرهنگی و تزئینات وابسته به معماری مهمترین رویداد در این حوزه است که کارشناسان و پژوهشگران، مطالعات و پژوهش های علمی خود را به بحث و تبادل نظر می گذارند.

سرپرست پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار و اشیائ تاریخی – فرهنگی  آشنایی هرچه بیشتر مرمتگران با آخرین دستاوردهای علمی در زمینه‌های کاربردی، علمی و تحقیقاتی ،گسترش و تقویت علمی بین مراکز تحقیقاتی،‌ دانشگاهها و موزه‌ها ،تشکیل کارگاههای تخصصی و آموزشی اطلاع رسانی و تبادل نظر در زمینه آموزش علم حفاظت و مرمت را از اهداف برگزاری این همایش برشمرد.

به گفته شیرازی دهمین همایش دو سالانه حفاظت و مرمت آثار تاریخی –فرهنگی و تزئینات وابسته به معماری با محورهای حفاظت و نگهداری در موزه‌ها و مخاز، حفاظت از ارزش‌ها،مدیریت بحران حفاظت در حین کاوش ومیزگردهای تخصصی برگزار خواهد شد.

او همچنین خاطر نشان کرد: به منظور فراهم کردن فضای مناسب جهت طرح موضوعات جدید و تبادل نظرات در این همایش میزگردهای تخصصی با عناوین مردم شناسی، مرمت حدود استفاده از فن‌آوریهای نوین در مرمت  و فرسودگی‌های زیستی برگزار می شود.

انتهای پیام/