گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۱۲/خرداد/۱۳۹۲ - ۱۳:۰۴ و در حوزه های سیاسی - ۰ نظر
دومین نشست"دانشگاه، انتخابات یازدهم وحماسه‌ای دیگر"-۲:

نماینده غرضی: هر ۷ کاندیدا در تیم کاری غرضی خواهند بود/کاری به تحزب نداریم

خبرگزاری آنا: دومین نشست انتخاباتی"دانشگاه، انتخابات یازدهم وحماسه‌ای دیگر" این بار با رنگ و بوی چالشی اما در فضایی مثبت در خبرگزاری آنا و روزنامه فرهیختگان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، دومین نشست انتخاباتی با عنوان "دانشگاه، انتخابات یازدهم و حماسه ای دیگر" عصر امروز(شنبه) به همت خبرگزاری آنا و روزنامه فرهیختگان برگزار شد.

این نشست با حضور سه تن از نمایندگان کاندیداهای انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری به همراه رضا همدانچی مدیرعامل خبرگزاری آنا و حمیدرضا عابدی‌خرسند مدیرمسئول روزنامه فرهیختگان برگزار شد.

**دغدغه اصلی غرضی تورم و افسارگسیختگی اقتصاد است/دانشگاه باید در مسایل کلان دخیل باشد

بابک حاجیان، که به نمایندگی از سید محمد غرضی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در این نشست حضور داشت با اشاره به دغدغه اصلی این نامزد انتخابات، اظهار داشت: همانطور که آقای غرضی روز جمعه هم فریاد زدند بحث اصلی دغدغه وی و همه کاندیداهای دیگر موضوع تورم و افسار گسیختگی در حوزه اقتصاد و کسب و کار کشور است، طبیعی است وقتی که اقتصاد بیمار باشد و تورم به گونه‌ای باشد که هر روز قابل پیش بینی نباشد من فکر می‌کنم که همه چیز را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

حاجیان همچنین با بیان اهمیت نقش دانشگاه و قشر علمی و نخبه کشور در تحولات سیاسی و اجتماعی تصریح کرد: حوزه‌های دانشگاهی کشور هم بی‌گمان نباید از حوزه مباحث اصلی کشور دور باشند، بنابراین اگر مشخصا بخواهم بگویم بحث افسار گسیختگی حوزه اقتصاد و تورم دغدغه اصلی آقای غرضی برای حضور در عرصه انتخابات است.

در ادامه این نشست حاجیان در تشریح باورهای محمد غرضی در حوزه مدیریت، سیاست و اقتصاد، گفت: غرضی در بحث مدیریتی، قائل به مدیریت نظام‌مند در بعد کلان، در بحث اقتصادی قائل به دولت ضد تورم و در بحث سیاست داخلی قائل به رویکرد اسلامی است.

**حاجیان: غرضی از 7 کاندیدای دیگر در تیمش استفاده می‌کند/کاری به تحزب نداریم

حاجیان در پاسخ به سوالی در خصوص تیم اجرایی کاندیدایی که به عنوان نماینده‌اش در نشست حضور یافته است، گفت: غرضی به یک بدنه متخصص اعتقاد دارد و بر این باور است که باید از متخصصین که بسیاری از آنها گوشه‌نشین شده‌اند و با خود کوله‌باری از تجربه دارند، صر‌ف‌نظر از گرایشات حزبی آنها کار کرد. بنابراین در تیم غرضی تمام مدیرانی که تجربه خوبی دارند، حضور خواهند داشت.

وی همچنین تصریح کرد: یکی از برنامه‌های آقای غرضی این است که از 7 کاندیدای دیگر در تیمش استفاده کند و برای ایشان فرقی ندارد که آن فرد اصولگرا باشد یا اصلاح‌طلب. البته تکیه ایشان بر نیروهای جوان است.

**دنبال حذف خام فروشی هستیم/غرضی به گردشگری توجه خاص دارد

حاجیان همچنین در خصوص نظر کاندیدای مورد حمایتش درباره اقتصاد نفتی، گفت: غرضی سال‌هاست که بر روی این قضیه کار کرده‌ و در حوزه نفت معتقد است، باید مانند برنامه چهارم و پنجم پیش برویم که بر این اساس، راهبرد حذف خام‌فروشی و صادرات مشتقات نفتی جزو برنامه‌های غرضی خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین حمایت از صنایع پایین‌دستی نفت و توجه به بحث گردشگری از دیگر رویکردهای غرضی خواهد بود چراکه موضوع گردشگری هم نقش ارزآوری دارد و هم به توسعه فرهنگ کمک می‌کند. بنابراین باید بتوانیم صنعت توریسم را گسترش دهیم چراکه ما به دلیل وجود آثار باستانی بسیار این ظرفیت را داریم.

**ارتباط دانش و صنعت باید برقرار شود/غرضی به دنبال کاربردی شدن دانشگاه است

حاجیان در ادامه این نشست در خصوص رویکرد غرضی در مورد مسائل مربوط به دانشگاه‌ها، بیان داشت: غرضی به توسعه دانشگاه‌ها اعتقاد دارد و همچنین بحث اصلاح کیفی و جایگزینی کیفیت و کمیت رشته‌ها از مواردی است که در دستور کار غرضی قرار دارد بنابراین ما به سمتی خواهیم رفت که دانشگاه را به‌صورت کاربردی توسعه دهیم.

وی ادامه داد: همچنین وقتی مبنا را نیاز صنعت به دانش بگذاریم نباید نگران تورم فارغ‌التحصیلان باشیم.

نماینده سید محمد غرضی در پایان خاطرنشان کرد: ما برای رسیدن به شهروند درجه یک باید موافق ورود جامعه تحصیل‌کرده به کشور باشیم چراکه فهم جامعه را عوض می‌کند لذا باید به این موضوع توجه کرد و به صورت کاربردی دانشگاه‌ها را به‌خصوص در مقاطع ارشد و دکترا توسعه داد.

انتهای پیام/