گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۲۶/فروردین/۱۳۹۲ - ۱۲:۲۳ و در حوزه های بین الملل - ۰ نظر
انفجار شانزده خودروی بمب گذاری شده و چند بمب در هفت استان عراق

"جسدی" که ۱۹ نفر را کشت/۲۳۰ کشته و زخمی تاکنون

خبرگزاری آنا: در انفجار حداقل ۱۶ خودروی بمب گذاری شده در هفت استان عراق دهها نفر کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری آنا، صبح امروز شش خودروی بمب گذاری شده در« بغداد ، کرکوک ، بابل ، صلاح الدین و ذی قار» عراق منفجر شدندکه بنا بر آمار اولیه ، شمار کشته و زخمی شدگان این انفجارها هم اکنون حداقل به 90کشته و زخمی رسیده است.

بنا به گفته منابع امنیتی، خودروی نخست نزدیک دومین ایست بازرسی فرودگاه بغداد در نزدیکی میدان« عباس بن فرناس» منفجر شد که آمار این انفجار مشخص نشده است.

همچنین گفته می‌شود در برخی مناطق بغداد هم چندین خودروی دیگر منفجر شده است که هنوز آمار این انفجارها هم مشخص نشده است.

در استان کرکوک هم دو خودروی بمب گذاری در مناطق مختلف مرکز استان منفجر شدند که آمارها از کشته و زخمی شدن حداقل 23 عراقی حکایت دارد.

رییس دانشگاه کرکوک هم جزو زخمی شدگان این حادثه است.

در دو شهر «مسیب و شوملی» وابسته به استان بابل هم دو خودرو منفجر شدند که آمارهای اولیه آن نیز کشته و زخمی شدن 19 عراقی اعلام شده است .

در شهر ناصریه مرکز استان ذی قار هم یک خودرو منفجر و 13کشته و زخمی برجای گذاشت.

در استان صلاح الدین در شهر «دوزخرماتو» هم سه خودروی بمب گذاری شده منفجر شدند که آمار کشته و زخمی شدگان آن هنوز اعلام نشده است.

در استان موصل هم تروریست‌ها یک جسد را بمب گذاری کرده و پس از نزدیک شدن نیروهای امنیتی آن را منفجر کردندکه حداقل 19 نظامی عراقی هم بر اثر این انفجار کشته و زخمی شدند.

این در حالیست که شبکه تلویزیونی العالم لحظاتی پیش در خبری فوری به نقل از خبرنگار خود از انفجار 5 دستگاه خودروی بمب گذاری شده در بغداد پایتخت عراق خبر داد.

این شبکه در خبر فوری دیگری از کشته شدن یک نفر و زخمی شدن 3 نفر در انفجار خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی اداره پلیس النجده در مرکز بغداد خبر داد.

گفتنی است مسئولان عراقی از افزایش تلفات خشونت ها و انفجارهای روز دوشنبه در سراسر عراق به 38 نفر خبر داد.

همچنین آمار مختلفی از زخمیان حوادث روز دوشنبه منتشر شده است و برخی منابع خبری از زخمی شدن دست کم 200 نفر در این حملات و انفجارها خبری داده اند.

انتهای پیام/