گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۷:۴۱ و در حوزه های واحدهای دانشگاه آزاد - ۰ نظر
امام جمعه بندر دیلم:

دانشگاه آزاد اسلامی در ترویج فرهنگ دینی خوب عمل کرده است

خبرگزاری آنا: امام جمعه بندر دیلم گفت:‌ دانشگاه آزاد اسلامی توانسته در حوزه فرهنگ و ترویج فرهنگ دینی خوب عمل کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام سید ابوالحسن حسینی بوشهری در دیدار با حجت‌الاسلام عبدالرضا جمال‌زاده نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه در استان‌های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد، حضور روحانیت در دانشگاه‌ها را منشأ خیر و یک تجربه دانست و گفت: روحانیت از فضای حوزه بیرون می‌آید، وارد دانشگاه می‌شود و از نزدیک با دانشجویان و استادان ارتباط دارد.

امام جمعه بندر دیلم اظهار کرد: با مدیریت خوبی که در رأس دانشگاه آزاد اسلامی است، بدون جنجال‌های سیاسی این دانشگاه رشد خوبی داشته و خواهد داشت و دانشجویان هنگام ورود به دانشگاه باید سیاسی باشند ولی نباید سیاست زده شوند، هم به کسب علم و دانش و معرفت افزایی بپردازند و هم فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی داشته باشند تا بتوانند در آینده جامعه را به تکامل برسانند.

حسینی بوشهری افزود: یکی از مشکلات و آسیبی که در نظام آموزش عالی وجود دارد رقابت ناسالم علمی است که با ایجاد مراکز آموزشی غیر استاندارد به وجود آمده و این تهدید جدی است و از وزارت علوم، فناوری و تحقیقات انتظار می‌رود با تدبیر این مشکل را مرتفع کند.

امام جمعه بندر دیلم گفت: دانشگاه آزاد اسلامی از برکات نظام مقدس اسلامی است که توانسته است در زمینه‌های علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی نقش به سزایی را ایفا کند و با ایجاد یک رقابت سالم به عنوان یک نهاد علمی بدرخشد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری در پایان از مسئولان خواستار شد که با تأسی از مقام معظم رهبری از تمامی ظرفیت‌ها در شهرستان استفاده کنند و از کلیه فعالیت‌ها مطابق منویات مقام معظم رهبری انجام شود.

انتهای پیام/ع