گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۷:۴۴ و در حوزه های واحدهای دانشگاه آزاد - ۰ نظر
معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان:

موفقیت دانشگاه آزاد مدیون مدیران توانمند، هیات علمی کارآمد و کارکنان خدوم است

خبرگزاری آنا: معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با توجه به توسعه و پیشرفت علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در سطوح بین‌المللی گفت: این پیشرفت‌ها مدیون مدیران توانمند، هیات علمی کارآمد و کارکنان خدوم این مجموعه است که به عنوان عناصر اصلی، بالندگی این مجموعه را رقم زده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، محسن دهقانی که در جمع مدیران، مسؤولان و کار‌شناسان دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان در نخستین دورهٔ خودارزیابی و تعالی سازمانی که با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و مرکز رتبه بندی سازمانی با همکاری و همت دفتر آموزش نیروی واحد بندرعباس در این واحد برگزار شد، دانشگاه آزاد را بزرگ‌ترین موسسهٔ آموزش عالی جهان خواند که توانسته با حرکت رو به رشد خود پله‌های رشد و بالندگی را پیموده و حتی فرا‌تر از مرزهای ایران به تربیت و تعلیم دانشجویان بپردازد.

معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی را حاصل فراز و نشیب‌های خواند که در مدت کوتاهی دچار افت و سردرگمی شد و سپس با انتخاب دکتر حمید میرزاده به عنوان سکاندار اصلی این مجموعه دوباره رشد و شکوفایی آن از سر گرفته شد.

دهقانی با انتقاد از افزایش و تعدد مراکز آموزشی بی‌کیفیت در استان هرمزگان گفت: متاسفانه برخی سازمان‌ها‌، ادارات و نهاد‌ها اقدام به تاسیس مراکز آموزشی کرده‌اند و بدون داشتن پشتوانه علمی و هیئت علمی مجرب اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی کرده‌اند که تغییر ساختار رشد جمعیت در کنار مشکلات یاد شده موجب کاهش دانشجو شده است.

معاون هماهنگی استان هرمزگان، پشت سر گذاشتن دهه‌های تثبیت، کمیت و کیفیت را از افتخارات این دانشگاه عنوان کرد و افزود: این دانشگاه در طول فعالیت خود در بیش از سه دهه توانسته به خوبی به جایگاه رفیع علم و فناوری کشور دست یافته و بلکه فرا‌تر از آن وارد رقابت‌های بین المللی در تولید علم و سرمایه شود.

وی فاصله گرفتن دانشگاه را از مبحث شهریه و سرمایه‌گذاری در بحث شرکت‌های دانش‌بنیان را گام جدید این دانشگاه در رسیدن به فناوری‌های روز اعلام کرد و گفت: تبدیل ایده به سرمایه می‌تواند دروازه‌های توسعه علم و دانش را بروی جامعه بگشاید و محکی برای آغاز رقابت‌های بین المللی در تولید علم باشد.

مدیر سنجش ارزیابی و تعالی سازمانی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این کارگاه با برشمردن محاسن برگزاری این دوره‌ها هدف از برگزاری این کارگاه را هم‌گرایی نوین و قرار گرفتن همکاران دانشگاهی در مسیر تعالی اعلام کرد و گفت: تربیت ارزیاب برای ارزیابی عملکرد واحد‌ها می‌تواند از مهم‌ترین مباحث روز باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است.

جواد قربانی تربیت ارزیابان ارشد را در تمام واحد‌ها ضرورتی اجتناب ناپذیر خواند و افزود: در برهه فعلی احساس نیاز به این مهم کاملا مشهود و آشکار است تا این ارزیابان علاوه در واحد دانشگاهی خود به نمایندگی از سازمان مرکزی دانشگاه به ارزیابی سایر واحد‌ها و مراکز دانشگاهی همت گمارند.

مسئول آموزش نیروی انسانی واحد بندرعباس هم با توجه به ماموریت دانشگاه‌ها در تعلیم و تربیت نیروی انسانی کارآمد گفت: چرخه اصلی دانشگاه در جامعه از آموزش محوری آغاز و با پژوهش محوری ادامه می‌یابد و به کارآفرینی نیز ختم می‌شود که باید این ماموریت به نحو احسن در این سیکل برای ارتقا و بهبود عملکرد انجام گیرد.

مژگان غلامی افزود: مدیریت تعالی سازمانی (EFQM) به سازمان‌ها کمک می‌کند تا با تکیه بر توانمندی‌ها برای بهبود و رفع ضعف‌های سازمان متبوع برای رسیدن به نتیجه مطلوب تلاش کنند.

وی با تاکید بر این مهم که نتیجه گرایی مفهوم عمیق تعالی سازمانی است، افزود: در این روش با استفاده از منطق PADAR می‌توان به نتیجه مطلوب دست یافت و برای سرآمدی در میان رقبا با ترسیم چشم انداز بلند مدت با هدف رسیدن به بهترین جایگاه در بین سایر دانشگاه‌های کشور و جهان گام‌های بلندی برداشت.

این کارگاه به مدت دو روز به همت دفتر آموزش نیروی انسانی واحد بندرعباس برگزار شد.

انتهای پیام/ع