گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۷:۲۹ و در حوزه های واحدهای دانشگاه آزاد - ۰ نظر
مشاور نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هرمزگان:

فرهنگ نوع‌دوستی در جای جای استان هرمزگان نهادینه شده است

خبرگزاری آنا: مشاور نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استان هرمزگان گفت: نگاه عمیق خیران و ریشه دار بودن فرهنگ خیراندیشی در این استان موجب شده تا فرهنگ نوع‌دوستی در جای جای این منطقه نهادینه و به یک امر واجب تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، محمد فلاح کهن در دومین جلسه شورای سازمان خیراندیش با حضور جمعی از خیرین استان هرمزگان در واحد بندرعباس برگزار شد، با توجه به نقش ارزنده و بی‌بدیل خیران در ابعاد مختلف جامعه گفت: خیران از ادوار گذشته تاکنون خدمات ارزنده‌ای به جامعه ارایه کرده‌اند که ثمره آن بر هیچکس پوشیده نیست و غیر قابل کتمان است.

مشاور اجرایی نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استان هرمزگان، هدف از تاسیس این سازمان حفظ هویت فرهنگی و رفع نیازهای مشروع و اساسی جامعه دانست و افزود: تلاش بر این است تا با هم‌اندیشی و مشارکت خیران و ارایه ایده و نقطه نظر سازنده آنان در راستای توسعه علمی استان فعالیت کنیم.

این مقام مسئول تغییر نگرش و نوع دیدگاه و همچنین تبیین خدمات ارزنده دانشگاه در بین افراد جامعه را از دیگر برنامه‌های این سازمان دانست و افزود: در گذشته به دلیل نبود شناخت کافی نسبت به اهداف و برنامه‌های این مجموعه موجب شده بود تا نوع نگاه جامعه به دانشگاه متفاوت باشد و از زوایایی دیگر آن را مورد انتقاد قرار دهند.

فلاح کهن از استان هرمزگان به عنوان پایتخت اقتصادی کشور همراه با پتانسیل‌های بالا یاد کرد و گفت: این استان با وجود اینکه از قطب‌های اقتصادی ویژه برخوردار است ولی متاسفانه توسعه چشمگیری نداشته و در قیاس با استان‌های همجوار دچار عقب ماندگی شده و لازم است تا با عزم جدی و راسخ با سرمایه‌گذاری و تولیدات علمی از بحران خارج شویم.

مشاور نماینده تام‌الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به خیران این استان گفت: مشارکت در امر خیر محدود به کمک‌های مالی نیست بلکه حضور چهره‌های ماندگار در جوار دانشگاه خود مایع دلگرمی و پشتوانه محکمی است که امروز شاهد آن هستیم.

وی افزود: این سازمان در نظر دارد تا با تعیین اعضای اصلی و ارایه برنامه و اهداف خود و برگزاری جلسات با معتمدان و مسئولان استان مشکلات موجود در هر منطقه را رفع کند و زمینه ایجاد فرصت‌های مختلف را فراهم سازند.

 در این جلسه خیران نظر و پیشنهاد‌های خود را برای سرعت بخشیدن و تحقق این امر ارایه کردند.

انتهای پیام/ع