گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۷:۰۴ و در حوزه های دانشگاه - ۰ نظر
در گفت‌وگو با آنا؛

معاون بین‌الملل دانشگاه آزاد: ۴۰ رشته تحصیلی در دانشگاه بین‌المللی D۸ ارائه‌‌می‌شود

خبرگزاری آنا: معاون بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی گفت: وزارت امور خارجه پیشنهاد داده بود با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه بین‌المللیD۸ در یکی از واحدهای این دانشگاه تاسیس شود.

سید جواد انگجی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا، با بیان اینکه تاسیس دانشگاه بین المللی D8 یکی از تعهدات جمهوری اسلامی ایران بود که در نشست های نخست گروه D8 بر عهده ایران گذاشته شد؛گفت: این وظیفه  به دلیل اینکه ایران از نظر توانایی علمی و نیروی انسانی متخصص جزو کشورهای رده بالا در گروه D8 است، برعهده ایران گذاشته شد.

وی افزود:براین اساس وزارت امورخارجه، سال گذشته به ما پیشنهاد داد که در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه D8 تشکیل شود.

معاون بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه پس از بازدید نمایندگان وزارت امورخارجه از واحدهای دانشگاه آزاد در سراسر کشور قرار شد دانشگاه D8 در دانشگاه آیت الله آملی تاسیس شود، اظهار کرد: آقای عراقچی در نامه‌ای خطاب به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، اعلام کردند که دانشگاه آیت الله آملی به دلیل دارا بودن شرایط خاصی نظیر مدیریت منسجم، زیبایی، نزدیکی به تهران و...برای پذیرش دانشجو از کشورهای D8 و نیز کشورهای اسلامی مساعدتر از سایر واحدها می باشد.

وی ادامه داد: قرار است در این واحد دانشگاهی علاوه بر 40 رشته قابل ارائه، در صورت خواست کشورهای D8 رشته های دیگری نیز ایجاد شود.

انتهای پیام/