گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۶:۴۱ و در حوزه های رسانه‌های دیگر - ۰ نظر
بازتاب‌های یک نامه در فضای مجازی؛

از دفاع کرباسچی از کارمندانش تا یادی از رابطه معاون اولی با خاتمی

خبرگزاری آنا: پس از آنکه دفتر محمود احمدی‌نژاد در نامه‌ای به اتهامات وارده به محمدرضا رحیمی واکنش نشان داد و به طور ضمنی از این اتهامات اعلام برائت کرد، رحیمی هم دست به قلم شد و در پاسخ به این رفتار دوست قدیمی خود توضیحاتی را منتشر کرد. این موضوع بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشته است.

به گزارش آنا، کاربری به نام "اسی منحرف" از حامیان احمدی نژاد در فیس بوک نوشت :

‌فرصتی مغتنم و بهانه ای مناسب برای رحیمی با نوشتن نامه ای به ظاهر سرگشاده برای احمدی نژاد اما در واقع افشای جزییاتی از پرونده بر علیه برخی نهادها و جناح های سیاسی و حاشیه های پیرامون آن:

اشاره به امضاء و تقدیر 211 نفر از نمایندگان مجلس در خصوص انتصاب معاون اولی

اشاره به عدم تمایل به پاسخگویی برخی از دروغهای رسانه ای مانند چیدمان تراکتور در زمان استانداری، دفاع از رساله دکتری و محکوم شدن فرد مدعی در دادگاه، افشای فساد موجود در بیمه ایران توسط ایشان در زمان ریاست دیوان، متوقف کردن قرارداد ننگین کرسنت برای اولین بار توسط ایشان و به طبع آن توهین و تخریب کینه ورزان

اشاره تلویحی به ناعادلانه بودن حکم صادر شده که ناشی از لجبازی احمدی نژاد با لاریجانی ها بعد از پخش فایل صوتی در مجلس صورت پذیرفته است.

اشاره به سیاست غلط رسانه ملی در پی جلب و جذب مخاطب به هر قیمت

اشاره به فردی به نام جابر ابدالی که صلاحیتش توسط برخی نمایندگان مجلس و مقامات قضایی و اجرایی جهت کمک مالی در آستانه برگزاری انتخابات مجلس هشتم، تایید و به ایشان معرفی شده است.

کاربری به نام محمد رضا جدیدی در فیس بوک نوشت:

"معاون اول ها"
در چند سال گذشته مرتب دوست و دشمن به آقای خاتمی طعنه می زدند که حمایت از همکاران خود را از آقای احمدی نژاد یاد بگیرد. با این تعبیر که آقای احمدی نژاد پای نیروهایش می ایستد اما آقای خاتمی زود پشت نیروهایش را خالی می کند.

گذر زمان اما پرده دیگری از عمق روابط را به نمایش می گذارد.

معاون اول خاتمی هشت سال بعد از زمان مسؤلیتش ، فقط با یک اشاره خاتمی و به نفع رقیب از کاندیداتوری ریاست جمهوری کنار می رود و معاون اول احمدی نژاد در کمتر از دوسال بعد از پایان مسؤلیت خود دست به افشاگری علیه رئیس سابق خود می زند .

کاربری به نام علی فراهانی هم در فیس بوک با اشاره به رابطه رحیمی و احمدی نژاد نوشت:...یکی هم همانند کرباسچی جلو سیما و ،ملت، وسط دادگاه انقلاب اسلامی مردانه میگوید اگر خلافی در شهرداری صورت پذیرفته ، در دادگاه ثابت گردد، من مقصرم نه کارمندان و همکارانم

پیشنهاد یک احمدی نژادی: 170 نماینده پول ها را به رحیمی برگردانند تا او هم به بیت‌المال پس دهد !

حمید مشایخی راد از حامیان رسانه‌ای محمود احمدی نژاد در گوگل پلاس نوشت: با وجود مطرح شدن این مساله که این تعداد از نمایندگان که بخشی از آنها هم اکنون نماینده مجلس شورای اسلامی هستند، مبالغی را جهت تبلیغات در انتخابات دریافت کرده اند اما هنوز اسمی از این نمایندگان مطرح نشده است. اگرچه رحیمی خود می گوید که تمام اسناد و ته چک هایی که پرداخت شده موجود بوده و در پرونده ثبت می باشد. حالا که رحیمی محکوم به رد مال پرداخت شده به نمایندگان مجلس شورای اسلامی شده، بد نیست اقایان نماینده بیشتر از این سکوت نکرده و لاقل پول ها را بیاورند تا رحیمی آنها را به بیت المال بازگرداند!

پویان حسین پور مدرس دانشکده خبرگزاری فارس در فیس بوک نوشت :

بسم‌الله..
رحیمی کار خوبی کرد.!
نه این‌که چون مثلاً با نامه سرگشاده‌اش که به احمدی‌نژاد نوشت، به خیال بعضی‌ها پته احمدی‌نژاد را ریخت روی داریه، نه. چون اصلاً گمان نمی‌کنم رحیمی حرف جدیدی زده باشد. لااقل چیزی که کسی نداند نگفت. یک سری حرف‌های تکراری و بارها و بارها شنیده‌شده بود..

کار رحیمی از این جهت خوب بود که اثبات کرد جماعت مفسد، وقتی فسادشان برملا می‌شود، همه کار می‌کنند و به همه چیز دست می‌آویزند برای این‌که خودشان را نجات دهند یا لااقل دیگران را هم با خود به منجلاب فرو ببرند..

نامه رحیمی به احمدی‌نژاد از این جهت خوب بود که نشان داد مفسد جماعت، به‌هیچ‌وجه من‌الوجوه نه تنها قابل اعتماد نیست بلکه قابل اعتنا هم نیست..
رحیمی جابه‌جا نوشته که با احمدی‌نژاد اختلاف نظر داشته. رأی او را قبول نداشته. با او زاویه داشت و... یکی نیست به این جناب گوشزد کند اگر این‌ها که گفتی واقعی است و واقعاً این‌طور بوده، چرا الان که کوس رسوایی‌تان از بام برافتاده بازگو کردی؟!

الان که احمدی‌نژاد از مفاسد در دادگاه به اثبات‌رسیده رحیمی اعلام برائت کرده، طرح این قبیل بحث‌ها، جز دست‌وپا زدن کسی است که در باتلاق و مجلاب فرو رفته و با این‌کار فقط دارد حرص خود را تخلیه می‌کند؟!

من منکر این نیستم که شاید احمدی‌نژاد در فقره انتخاب رحیمی و اصراری که بر همکاری او با دولت داشت، اشتباه کرده باشد. اما این‌که آیا رحیمی این‌قدر مظلوم بود و مظلوم هست که در نامه‌اش نوشته، این را هم اصلاً قبول ندارم. رحیمی نه امروز و نه حتی آن‌گونه که بعضاً گفته می‌شود از سال 83 و تصدی که بر دیوان محاسبات داشته و...

رحیمی از زمان حضورش در کردستان محل اعتراض بوده. عمل‌کردهای همان زمانش محل اشکال جدی بوده. رحیمی خیلی وقت است که از اعتبار ساقط شده. فقط خدا بعضاً به بندگان فرصت عطا می‌کند برای اصلاح و رحیمی از این فرصت در مسیر معکوس استفاده کرد و بر سبیل خطا رفت..

انتهای پیام/