گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۶:۱۳ و در حوزه های واحدهای دانشگاه آزاد - ۰ نظر
مدرسی در اختتامیه کارگاه مدیران اداری سما:

بیش از ۱۰ درصد دانش‌آموزان غیرانتفاعی خراسان رضوی در مدارس سما تحصیل می‌کنند

خبرگزاری آنا: دبیر شورای سیاست‌گذاری سما استان خراسان رضوی گفت: مدارس سما استان با داشتن ۷۰۰۰ دانش‌آموز بیش از ۱۰ درصد دانش‌آموزان غیرانتفاعی این استان را تشکیل می‌دهد که این ظرفیت بسیار بالایی برای سما به شمار می‌آید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، محمود مدرسی در اختتامیه نخستین کارگاه مدیران اداری سما در مشهد به بیان آمار و اطلاعاتی درخصوص سما استان خراسان رضوی پرداخت و گفت: حدود 7000 دانشجو و 7000 دانش‌آموز در مراکز سما استان خراسان رضوی تحصیل می‌کنند.

دبیر شورای سیاستگذاری سما استان خراسان رضوی با بیان اینکه مدارس سما استان به لحاظ کیفی تاکنون منشأ اثرات خیلی خوبی بوده‌اند، افزود: فعالیت‌های مدارس سما الگویی برای بقیه مدارس بوده و اثرگذاری کیفی این مدارس در نظام تعلیم و تربیت که یکی از اهداف سازمان سما نیز هست به مراتب بیشتر از اثرگذاری کمی آن است.

مدرسی با توجه به انجام فعالیت‌های موثر در مدارس سما استان و با بیان اینکه این فعالیت‌ها براساس مبانی نظری تعلیم و تربیت و مبانی اعتقادی انجام می‌شود، افزود: یکی از این فعالیت‌ها، طرح توسعه خلاقیت است که همه معلمان ما برای حضور در کلاس درس باید دوره آموزشی این طرح را گذرانده باشند.

وی از هوشمندسازی، به عنوان دومین طرح اثرگذار در مدارس سما یاد کرد و افزود: در راستای تحقق این طرح فعالیت‌های زیادی در سطح مدارس در حال انجام است که استفاده از ابزارهای الکترونیکی در مدارس، پرتال مدارس و همچنین جشنواره ایده‌ها و تجربه‌های نوین مدرسه داری، از جمله این فعالیت‌ها است.

دبیر شورای سیاستگذاری سما خراسان رضوی، تشکیلات سازمانی سما را یک برند خواند و تصریح کرد: ما برای برندسازی، شعار نمی‌دهیم بلکه اکنون برند داریم، وجود تشکیلاتی برای ایجاد شغل یک برند محسوب می‌شود، ایجاد فضایی برای نمایش توانمندی‌ها و استعدادهای معلمان و معرفی معلمان فرهیخته و اثرگذار به جامعه تعلیم و تربیت، اعتماد سازی برای یک داشتن مجموعه پایدار، این‌ها همه برای ما برند هستند که اکنون از این برند‌ها برخورداریم.

مدرسی با مخاطب قرار دادن مدیران و کار‌شناسان اداری واحدهای سما، سمایی بودن را یک ارزش توصیف کرد و افزود: شما مدیران و کار‌شناسان اداری در راستای قوت سازمانی تشکیلات بیشتر تلاش کنید چون تشکیلات اداری مهم‌ترین کار در سما است و همه ما به اصل قوانین و مقررات اعتقاد داریم.

انتهای پیام/ع