گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۵:۳۲ و در حوزه های اجتماعی - ۰ نظر
سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر عنوان کرد

ضرورت دستیابی به تشکیلاتی آماده در امداد و نجات/افزایش بالگرد امدادی در هلال احمر

خبرگزاری آنا: سرپرست سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، به تشریح آخرین وضع پایگاه‌ها و امکانات این سازمان در کشور پرداخت.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، ناصر چرخ‌ساز در دیدار با حجت‌الاسلام معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، با بیان اینکه شخصیت فرهیخته‌ای نصیب جمعیت هلال‌احمر شده است، عنوان کرد: نیاز ما به نمایندگی ولی‌فقیه همیشگی و دائمی است، چرا که مباحث مختلفی در حوزه‌های امداد و نجات وجود دارد که برای حل آنها نیازمند نظارت‌های شرعی و تمرکز حوزه نمایندگی ولی‌فقیه هستیم.

وی با اشاره به اینکه از اصلی‌ترین حوزه‌های هلال‌احمر با توجه به نوع ماموریت‌ها سازمان امداد و نجات است، افزود: هم‌اکنون 400 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای بین‌شهری در کشور فعال است که به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند. 100 پایگاه ثابت کوهستان و ساحلی و دریایی هم داریم و در ایام مختلف و شلوغ سال تعداد این پایگاه‌ها به 1200 پایگاه می‌رسد.

سرپرست سازمان امداد و نجات با تاکید بر اینکه بیشتر فعالیت‌های ما از سوی نجات‌گران این سازمان انجام می‌شود، افزود: در این زمینه نجات‌گران خود را رتبه‌بندی کردیم و از درجه 3 تا ایثارگر که بالاترین درجه است، آنها را رتبه‌بندی کرده و هم اکنون 50 هزار امدادگر رتبه‌بندی و وارد سامانه امداد و نجات شده اند.

وی گفت: در حال حاضر  17 فروند بالگرد در اختیار جمعیت هلال احمر قرار دارد و تصمیم جمعیت این است که این تعداد را افزایش دهد تا در هر استان یک فروند بالگرد داشته باشیم.

چرخ‌ساز با اشاره به فعالیت و راه‌اندازی شماره تلفن 112 در کشور، افزود: بر این اساس همه شهروندان امکان تماس رایگان با سازمان امداد و نجات را دارند و در این زمینه نیز مراکز کنترل و هماهنگی عملیات این سازمان در کشور فعال است.

انتهای پیام/