گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۵:۲۴ و در حوزه های واحدهای دانشگاه آزاد - ۰ نظر
مقدم‌نیا عنوان کرد

تمهیدات ویژه دانشکده پیراپزشکی واحد پزشکی تهران برای دانشجویان دوره کارورزی

خبرگزاری آنا: رئیس دانشکده پیراپزشکی واحد پزشکی تهران بر ارتقا و رفع مشکلات آموزش بالینی دانشجویان تأکید کرد و گفت:‌ تمهیدات و تعاملات ویژه‌ای برای کیفی‌سازی آموزش دانشجویان در دوره کارورزی داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر سیّدحسن مقدم‌نیا در جلسه‌ای که با حضور معاونان آموزشی، سوپروایزرهای آموزشی و سرپرستاران بیمارستان‌های تابعه دانشگاه و بیمارستان‌های خصوصی طرف قرارداد برگزار شد، رفع مشکلات آموزش بالینی دانشجویان و کیفی‌سازی کارآموزی‌ها را هدف اصلی جلسه عنوان کرد و افزود: تمام تلاش ما بر این است که که آموزش به بهترین شکل به دانشجویان ارائه شود.

وی با توجه به وجود خطوط ارتباطی میان بیمارستان‌ها و دانشکده پیراپزشکی خواستار تعامل بیشتر حوزه آموزشی بیمارستان‌ها با دانشکده شد و گفت: ارزشیابی آموزشی از اولویت بالایی برخوردار بوده و شایسته است که به نحو مطلوبی با توجه به مباحث اصلی و اهداف آموزشی، نقاط قوت و ضعف در هر زمینه مورد توجه و ارزیابی قرار گیرد.

مقدم‌نیا افزود: نقش عمده آموزش عالی، تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز جامعه و ترویج و ارتقای دانش است و به همین دلیل و براساس سیاست‌های اجرائی دانشکده جلسات هماهنگی آموزشی در امور بالینی مورد توجه خاص قرار گرفته است.

 مشاور اجرایی ریاست دانشگاه علوم پزشکی هم با مثبت ارزیابی کردن این جلسات، گفت: مرزی بین دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه آزاد نیست، ضمن آنکه تفاوتی بین بیمارستان‌های دولتی و آزاد در نحوه ارائه آموزش به دانشجویان دیده نمی‌شود. امیدواریم تجارب ارزنده‌ای که در هر دو نوع بخش آموزشی وجود دارد در اختیار دانشگاه و دانشجویان این مجموعه قرار گیرد.

دکتر علی سلگی افزود: آموزش شما که توأم با مهر و محبت و سخاوتمندی است شایسته قدردانی و تشکر است و امیدواریم بتوانیم زحمات ارزشمند همکاران خود در این مراکز را به نحو مقتضی جبران کنیم.

 معاون آموزشی دانشکده پیراپزشکی نیز با توجه به مراکز آموزشی متعدد طرف قرارداد با دانشگاه، گفت: بیمارستان‌ها با دو شاخص ارزیابی مورد توجه قرار می‌گیرند، یکی از این شاخص‌ها فیلد آموزشی و تجهیزات و امکانات پزشکی و دیگری نحوه آموزش، مسئولیت پذیری و تلاش‌های مسئولین ذیربط است.

دکتر محسن مهرشادیان از کلیه مراکز درخواست کرد که با ارائه نقطه نظرات سازنده خود، مواردی را که نیاز به بازنگری دارند به دانشکده بازخورد داده تا مورد رسیدگی و بازبینی قرار گیرند.

دکتر گلنوش میرسعیدی مدیر گروه اتاق عمل دانشکده پیراپزشکی واحد پزشکی نیز با توجه به اینکه چک لیست‌های دانشجویان منطبق با سر فصل‌های آموزشی مصوب است، خواستار آن شد که توجه لازم به آمد و شد دانشجویان، کنفرانس‌های دانشجویی و همچنین آموزش پروسه جراحی‌ها در اتاق‌های عمل بیمارستان‌ها برای دانشجویان مورد توجه خاص قرار گیرد.

انتهای پیام/ع