گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۵:۲۷ و در حوزه های فرهنگی - ۰ نظر
سخنگوی شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه خبر داد:

مدیران کمیته‌های نمایشگاه کتاب تهران هفته آینده معرفی خواهند شد

خبرگزاری آنا:چهارمین جلسه شورای سیاست‌گذاری بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران صبح امروز (هشتم بهمن‌ماه) با حضور سید عباس صالحی ریاست نمایشگاه برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگی آنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود آموزگار درباره مصوباتی که در جلسه امروز تصویب شده بود گفت: "نخستین دستور جلسه به بن‌های دانشجویی و طلاب اختصاص داشت. بر اساس آمار در نمایشگاه بیست و هفت، 7 میلیارد تومان بن در نمایشگاه میان دانشجویان و طلاب توزیع شده بود که با تدابیر انجام شده توسط معاونت امور فرهنگی به 10 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است".

او افزود: "همچنین شورای سیاست‌گذاری مصوب نمود که سهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه‌ها، مراکز علمی و حوزه‌های علمیه هر یک 25 درصد و سهم مشارکت دانشجویان و طلاب 50 درصد باشد. به این ترتیب کل مبلغی که به بن دانشجویی اختصاص خواهد یافت به 40 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت. با توجه به اینکه در نمایشگاه 27 نزدیک به 237 هزار دانشجو و طلبه از این امکان استفاده نمودند و در نمایشگاه کتاب 28 این تعداد با افزایشی حدود 200 درصد به 670 هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد".

آموزگار با اشاره به موضوع میهمان ویژه در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عنوان کرد: "با توجه به سیاست‌های معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص توجه به قلمرو زبان فارسی و اقداماتی که در این راستا با حوزه نشر افغانستان آغاز شده بود، توجه به تاجیکستان به عنوان بخشی از این قلمرو همواره مطرح بوده است و گفت‌و‌گوهایی در رابطه با پذیرش این کشور به عنوان میهمان ویژه نمایشگاه انجام شده است. در حال حاضر رایزنی‌ها برای بررسی برنامه‌های این کشور ادامه دارد و امید است تا هفته آینده نتیجه قطعی مشخص شود. با توجه به ضرورت برنامه‌ریزی عمیق‌تر و دقیق‌تر در مورد میهمان ویژه مقرر شد که مطالعات لازم تا زمان برگزاری نمایشگاه 28 به منظور تعین میهمان ویژه سال‌های آتی انجام و پروتکل‌های مورد نیاز در این مورد تدوین شوند".

آموزگار در پایان عنوان کرد: "در رابطه با آغاز عملیات اجرایی  نیز هفته آینده مدیران کمیته‌های مختلف معرفی و پس از بررسی مجدد آیین‌نامه‌های مربوطه نسبت به ثبت‌نام اقدام خواهد شد. همچنین مقرر شد که اخذ اجاره غرفه‌ها از ناشران توسط تشکل‌های نشر با محوریت اتحادیه ناشران و در چارچوب تعرفه‌ها مصوب شورا انجام شود".

در چهارمین جلسه شورای سیاست‌گذاری بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران، سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی، علی‌اکبر اشعری مشاور راهبردی پروژه باغ کتاب، محمود آموزگار رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، امیر مسعود شهرام‌نیا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، علیرضا کرمانی دبیر شورای سیاست‌گذاری بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران و علی اصغر سیدآبادی مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتابخوانی  و....حضور  داشتند.

انتهای پیام/