گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۴:۳۶ و در حوزه های بین الملل - ۰ نظر

سانسور میشل اوباما در تلویزیون و خبرگزاری‌های دولتی/سفارت عربستان تکذیب کرد +فیلم

خبرگزاری آنا: رئیس‌جمهوری آمریکا برای تسلیت درگذشت ملک عبدالله و دیدار با پادشاه جدید عربستان در راس هیئتی بلندپایه روز گذشته در سفری ۴ ساعته عازم ریاض شد که با حواشی همراه بود.

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا که هفته گذشته عازم هند بود، با انتشار خبر درگذشته ملک عبدالله، پادشاه 90 ساله عربستان سفرش به دهلی نو را کوتاه و برای ابراز همدردی و تسلیت با مقامات عربستان و همچنین دیدار و گفت‌وگو با ملک سلمان، پادشاه روز گذشته (سه شنبه) عربستان راهی عربستان سعودی شد.

علاوه بر این، «میشل اوباما» همسر رئیس جمهوری آمریکا نیز همانند تمامی دیگر سفرهای اوباما وی را در این سفر همراهی کرده بود که حضور وی بدون حجاب در کشور مسلمانی که یکی از محافظه کار‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود با حواشی همراه بود.

میشل اوباما بر اساس قوانین عربستان سعودی مجبور به رعایت حجاب هنگام حضور در این کشور نبود.

با این حال از شب گذشته ویدئویی در فضاهای مجازی در حال دست به دست شدن است که از سانسور میشل اوباما در تلویزیون عربستان خبر می‌دهد. بر همین اساس، در این ویدئو ادعا شده است که تلویزیون دولت عربستان هنگان پخش فیلم دیدار اوباما و ملک سلمان اقدام به تار کردن تصویر «میشل اوباما» کرده است.

از سوی دیگر، در هیچ یک از تصاویری که خبرگزاری رسمی عربستان (واس) منتشر کرده است نیز تصویری از همسر رئیس جمهوری آمریکا دیده نمی‌شود.

می‌شل اوباما هنگام پیاده شدن از هواپیما لباسی بلند و پوشیده بر تن داشت و هنگامی که مقامات سعودی به استقبال آن‌ها رفتند برخی با میشل اوباما دست دادند و برخی از این کار امتناع کردند.

 

 

سفارت عربستان در آمریکا تکذیب کرد

سفارت عربستان سعودی در آمریکا اما با انتشار توییتی در فضای مجازی این خبر را تکذیب و عنوان کرد که تصویر همسر اوباما در تلویزیون عربستان به هیچ وجه سانسور و تار نشده است.

انتهای پیام/