گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۴:۲۶ و در حوزه های سیاسی - ۰ نظر
فرمانده نیروی دریایی ارتش تأکید کرد:

استمرار اقتدار دریایی کشور؛ نیازمند تقویت فرهنگ دریایی

خبرگزاری آنا: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: استمرار اقتدار دریایی کشور و توسعه آن نیازمند تقویت فرهنگ دریایی است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در همایش "تخصصی هویت و همبستگی ملی" در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با اشاره به اینکه قدرت دریایی عامل اقتدار کشور است، تصریح کرد: ناوگان تجاری، نظامی، صنایع و زیرساخت‌های ایران اضلاع مهم و ضروری اقتدار دریایی هر کشوری است که در جمهوری اسلامی ایران دو ضلع ناوگان تجاری و نظامی در موقعیت بسیار خوبی نسبت به کشورهای منطقه قرار دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در بخش زیرساخت‌های دریایی ضعف‌های جدی وجود دارد که امیدواریم با تعامل جدی وزارت علوم و تحقیقات با نیروی دریایی و افزایش رشته‌های دریامحور بسترهای لازم جذب دانشجو برای توسعه این بخش فراهم شود.

وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در توسعه سواحل مکران و همچنین اهمیت راهبردی نیروی دریایی، تصریح کرد: انجام دوبار سفر ریاست جمهوری به چابهار و جاسک در کمتر از 10 ماه نشانه درک و توجه عمیق دولت به نقش راهبردی سواحل مکران است.

سیاری با اشاره به اهمیت نقش دریاها در جهان امروز تأکید کرد: بیش از 90 درصد تجارت جهانی از طریق حمل و نقل دریایی انجام می‌شود و در ایران نیز به دلیل وجود دسترسی مناسب به آب‌های آزاد و اقیانوسی هم‌اینک بیش از 93 درصد حمل و نقل و تجارت در کشور از طریق دریا انجام می‌شود.

انتهای پیام/