گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۴:۰۶ و در حوزه های اجتماعی - ۰ نظر
سردار اشتری:

داعش جرات نزدیک شدن به مرزهای کشورمان را ندارد/مرزبانان ایرانی از مرز کشورهای مقابل محافظت می‌کنند

خبرگزاری آنا: جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه ایران یک تنه برای مبارزه با گروهک تروریستی داعش ورود پیدا کرده است و در کنار مرجعیت، مردم و انسجام دولت عراق توانسته توفیقات زیادی به دست آورد، گفت: داعش جرات نزدیک شدن به مرزهای کشورمان را ندارد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سردار سرتیپ حسین اشتری در نشست منطقه‌ای حوزه بین‌الملل با مبادی درون و برون‌سازمانی در استان‌های مرزی کشور که در هتل معین شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: ظرفیت‌های بین‌المللی نیروی انتظامی در ارتقای امنیت منطقه‌ای ظرفیتی قابل توجه است و کشورهای منطقه نیز به اهمیت این موضوع واقف هستند.

وی با اشاره به شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی ایران و شعار نه غربی و نه شرقی این انقلاب تصریح کرد: در منطقه خاورمیانه ایران به عنوان یک کشور قدرتمند که نظراتش در ابعاد مختلف دخیل است، به حساب می‌آید.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به درک این مطلب از سوی کشورهای مختلف ابراز داشت: به طور مثال در بحث داعش جمعی از کشورهای با ادعای مبارزه با تروریسم ورود پیدا کرده است و خواهان نابودی این گروه بودند اما توفیقی پیدا نکردند.

وی ادامه داد: با این حال ایران یک‌تنه برای مبارزه با این گروهک تروریستی ورود پیدا کرد که در کنار مرجعیت، مردم و انسجام دولت عراق توانسته است توفیقات زیادی را به دست آورد.

اشتری با بیان اینکه در بعد بین‌المللی هم دستاوردهای بزرگی را داشته‌ایم، متذکر شد: نظام جمهوری اسلامی ایران با پشت سر گذاشتن اتفاقات مختلفی که از ابتدای انقلاب اعم از غائله منافقین، درگیری‌های داخلی و خارجی، هشت سال جنگ تحمیلی و جنگ نرم داشته است امروز به عنوان کشوری با ثبات و دارای امنیت بالا به حساب می‌آید.

وی به هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: آن زمان ارتش عراق با کمک بیش از 50 کشور به میدان آمد اما اراده ملت و لطف خدا باعث ناکامی استکبار ماند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه کشور ما در کنار دستاوردهای زیاد خود، دشمنان زیادی نیز داشته و داریم عنوان کرد: در خصوص امنیت، وظیفه ما یک وظیفه تعریف شده است و به عنوان یک کارشناس می‌توانم بگویم که بهترین وضعیت امنیتی را کشور ما نسبت به بعضی از کشورها دارد.

وی در خصوص مرزهای ایران با کشورهای همچون افغانستان و پاکستان تصریح کرد: در برخی از مرزها مرزبانان ما هم مرزبانی کشور خودمان را انجام می‌دهند و هم کار مرزبانی کشور مقابل را بر عهده دارند.

اشتری با بیان اینکه نرخ جرم در کشور ما به نسبت به برخی از کشورها قابل مقایسه نیست، اضافه کرد: جرائمی که در کشور ما رخ می‌دهد یک‌پنچم تا یک‌پانزدهم برخی کشورهای اروپایی است و این موضوع برای کشوری که به صورت مستقل روی پای خود ایستاده است، نکته خوبی به شمار می‌رود.

وی با ابراز نگرانی از افزایش جرایم خرد عنوان کرد: شکل و ظاهر جرایم امروز با گذشته تفاوت بسیار زیادی کرده و نیروی انتظامی نیز باید مطابق همین تغییرات وظیفه خود را انجام دهد.

اشتری با اشاره به مولفه مهم امنیت و تاثیرگذاری آن در پیشرفت یک کشور گفت: در حال حاضر حدود 2 هزار کیلومتر مرز مشترک بین ایران و افغانستان وجود دارد و استان خراسان رضوی نیز یکی از مهمترین استان‌های کشور در این خصوص به شمار می‌آید.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر حدود 3 میلیون تبعه افغانی در کشور ما وجود دارد که در کنار تاثیرات مثبت آنها در برخی از مشاغل و حرفه‌ها دغدغه‌هایی نسبت به مهاجرت غیر قانونی این افراد وجود دارد.

داعش جرات نزدیک شدن به مرزهای کشور را ندارد

سردار سرتیپ حسین اشتری در حاشیه نشست منطقه‌ای حوزه بین‌الملل با مبادی درون و برون‌سازمانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این قرارگاه نقش بسیار مهمی درجهت جلوگیری و کاهش سرقت‌ها به ویژه سرقت‌های خرد ایفا خواهد کرد.

وی با اشاره به کاهش یک تا چهار درصدی سرقت‌های خرد در کشور افزود: با این حال نکته مهم در این زمینه توجه به عوامل و بنیان‌های ایجاد سرقت در کشور است که در این زمینه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران کارهای مهمی را با همکاری دستگاه‌های مختلف مانند دستگاه‌ قضایی و دستگاه امنیتی انجام داده است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری نشست منطقه‌ای حوزه بین‌الملل با مبادی درون و برون‌سازمانی در استان‌های مرزی کشور که به میزبانی شهر مقدس مشهد برگزار شده است، عنوان کرد: این همایش در راستای هماهنگی‌های منطقه‌ای در حوزه مرز با حضور دستگاه‌های مختلف به ویژه نمایندگی وزارت  امور خارجه در شمال شرق کشور و با توجه به اهمیت استان خراسان رضوی و مرزهای مشترک این استان با کشورهای افغانستان و ترکمنستان برگزار شده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به وجود حدود 2 هزار کیلومتر مرز مشترک با کشورهای افغانستان و پاکستان متذکر شد: در حال حاضر در حوزه موضوعات امنیتی مرزها در وضعیت بسیار خوبی به سر می‌بریم.

اشتری در پاسخ به سوالی مبنی بر ورود اعضای گروهک تروریستی داعش به مرزهای کشور عنوان کرد: تاکنون گزارش و خبری در این خصوص به ما نرسیده است و این گروهک تروریستی نیز جرأت ورود به مرزهای کشور ما را ندارد.

انتهای پیام/