گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۴:۰۶ و در حوزه های فرهنگی - ۰ نظر

اسامی هشت اثر راه‌یافته به مرحله دوم در گروه دین جایزه کتاب سال اعلام شد

خبرگزاری آنا: دبیرخانه سی‌و دومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی، هشت اثر راه یافته به مرحله دوم داوری در گروه‌های کلیات اسلام، سیره معصومین و ادیان دیگر را اعلام کرد.

به گزارش گروه فرهنگی آنا به نقل از روابط عمومی موسسه خانه کتاب، در گروه "کلیات" سه  کتاب با عنوان‌ "مجالس المؤمنین" اثر قاضی نورالله شوشتری با تصحیح گروه مصححان از بنیاد پژوهش‌های اسلامی، "الحارث الهمدانی" اثر محمدحسن محیی‌الدین از مؤسسه کتاب‌شناسی شیعه و  "دانش پیروزمند" اثر فرانتس روزنتال با ترجمه علیرضا پلاسید از نشر گستره به مرحله دوم داوری رسیده‌اند.

در گروه کتاب‌های "سیره معصومین" نیز  دو اثر "سیرت محمد رسول الله" نوشته ابن هشام با ترجمه مسعود انصاری از نشر مولی و "پوشش و تغذیه در سیره معصومان(ع)" نوشته امیرعلی حسنلو از پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی انتخاب شده‌اند.

در گروه ادیان دیگر ،کتاب‌های "نیایش: پژوهشی در تاریخ و روانشناسی دین" تالیف فریدریش هایلر با ترجمه شهاب‌الدین عباسی از نشر نی، "هنگام نیایش چه می‌کنیم؟" تالیف ونسان برومر ترجمه اشکان بحرانی، "هرمس و اساطیر جهان" تالیف ویلیام داتی با ترجمه ابوالقاسم اسماعیل‌پور از نشر اسطوره به مرحله دوم سی‌و دومین دوره جایزه کتاب سال راه‌ یافته‌اند.

سی‌ودومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی بهمن‌ماه امسال به همت موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.

انتهای پیام/