گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۳:۳۹ و در حوزه های بین الملل - ۰ نظر

برگزاری دادگاه شیخ سلمان به تعویق افتاد

خبرگزاری آنا: یکی از وکلای مدافع شیخ «علی سلمان» از به تعویق افتادن جلسه محاکمه وی تا ۲۵ ماه فوریه آینده (۶ اسفند) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از واحد مرکزی خبر، «علی الجفیری» یکی از وکلای مدافع شیخ «علی سلمان» دبیر کل جمعیت الوفاق از به تعویق افتادن جلسه محاکمه موکلش تا  25 ماه فوریه آینده (ششم اسفند سالجاری) خبر داد.

وبگاه خبری «مرآة البحرین» با اعلام این خبر تاکید کرد که بر اساس حکم قاضی، قرار است شیخ سلمان حداقل تا زمان برگزاری دومین جلسه محاکمه وی در تاریخ ششم اسفند در بازداشتگاه بماند.

بر اساس این گزارش، نخستین جلسه محاکمه شیخ سلمان به ریاست قاضی «علی بن خلیفه الظهرانی» تشکیل شده و رأی به تداوم حبس دبیر کل جمعیت الوفاق تا زمان برگزاری دومین جلسه محاکمه وی در تاریخ 25 فوریه آینده داد.

این گزارش حاکی است که در ابتدای جلسه محاکمه، اتهامات شیخ سلمان قرائت شد که همگی آنها توسط متهم رد شدند.

مأموران منامه از ورود خبرنگاران و شخصیت‌های سیاسی به داخل سالن دادگاه ممانعت کرده و  تنها اجازه ورود به گروه وکلای مدافع شیخ سلمان داده شده شد. درخواست وکلای مدافع شیخ سلمان مبنی بر آزادی موکلشان نیز توسط دادگاه رد شد.

نیروهای امنیتی رژیم منامه ظهر شنبه (ششم دی ماه سال جاری) با محاصره کردن منزل شیخ «علی سلمان» دبیر کل جمعیت اسلامگرای «الوفاق» احضاریه اداره آگاهی را به وی تحویل داد و با حضور شیخ سلمان در ساختمان تحقیقات جنائی، توسط وزارت کشور بازداشت و به منظور بازجویی به دادستانی کل منتقل شد. این اقدام منامه با عتراضات گسترده مردمی و محکومیت منطقه‌ای و بین‌المللی روبه‌رو شده است.
بر اساس این گزارش، دادستانی کل نیز به بهانه بازجویی از شیخ «علی سلمان» ابتدا حکم بازداشت هفت روزه و سپس 15 روزه وی را صادر کرد و بعد از اتمام این مدت، اعلام کرد که شیخ سلمان حداقل تا زمان محاکمه در تاریخ 28 ژانویه (8 بهمن) در زندان خواهد ماند. نخستین جلسه محاکمه شیخ سلمان قبل از ظهر امروز در منامه تشکیل شد.

انتهای پیام/