گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۳:۳۰ و در حوزه های دانشگاه - ۰ نظر

جمعه، آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد/ توصیه‌های مهم برای داوطلبان

خبرگزاری آنا: معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آزمون دکتری تخصصی (PHD) دانشگاه آزاد اسلامی روز جمعه برگزار خواهد شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر علوی فاضل با اعلام این خبر گفت: آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی (PHD) سال 1394 در دو نوبت صبح و عصر روز جمعه مورخ 10/11/93 برگزار خواهد شد. داوطلبان می بایست با توجه به حوزه های امتحانی خود در محل های موردنظر حضور بهم رسانند.

علوی فاضل افزود: آزمون نوبت صبح رأس ساعت 8:00 و آزمون نوبت عصر رأس ساعت 16:00 طبق برنامه زمانی اعلام شده، برگزار خواهد شد که داوطلبان می بایست یک ساعت قبل از آغاز آزمون در حوزه امتحانی خود حضور داشته باشند.

معاون سنجش و پذیرش تأکید کرد: داوطلبان به هنگام استقرار در صندلی خود، در صورت مشاهده هر نوع مغایرتی در کارت ورود به جلسه و شماره ای که بر روی صندلی نصب شده و شماره برگه پاسخنامه، می بایست موضوع را به اطلاع مسئولین در حوزه ها برسانند.

علوی فاضل در پاسخ به این سوال که آیا همه سوالات بصورت تستی خواهد بود، گفت: کلیه سوالات آزمون دکتری بصورت تستی خواهد بود، بجز درس طراحی رشته های شهرسازی و معماری که بصورت تشریحی برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: داوطلبان می بایست با مداد سیاه و بصورت یکنواخت و پررنگ گزینه ها را پر نمایند.

وی توصیه کرد: داوطلبان بهتر است سوالی را که نمی دانند، پاسخ ندهند چراکه در سوالات تستی هر پاسخ صحیح، 3 نمره مثبت و هر پاسخ غلط، 1 نمره منفی درنظر گرفته خواهد شد که این موضوع بیانگر آن است که هر سه سوالی که داوطلبان نادرست پاسخ دهند، یک سوال صحیح را حذف خواهد کرد، درحالیکه عدم پاسخ به یک سوال، نه نمره مثبت و نه نمره منفی تعلق نخواهد گرفت.

علوی فاضل در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای همه داوطلبان گفت: داوطلبان به خدا توکل داشته باشند و با آرامش و بدون هیچ دغدغه ای به سوالات پاسخ دهند.

دکتر علوی فاضل با اعلام این مطلب که شناسایی حوزه امتحانی یک روز قبل از برگزاری استرس را از داوطلبان دور خواهد کرد، گفت: اگر داوطلبان یک روز قبل از آزمون حوزه خود را شناسایی کنند می توانند با مدیریت زمان در موعد مقرر در حوزه امتحانی خود حضور به هم رسانند.

علوی فاضل در ادامه افزود: به همراه داشتن کارت ورود به جلسه، کارت شناسایی معتبر عکس دار (اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه) ضروری است.

معاون سنجش و پذیرش در خصوص استفاده از ماشین حساب گفت: استفاده از ماشین حساب تنها برای برخی از رشته ها مجاز است که در برگه ورود به جلسه آزمون این دسته از داوطلبان قید شده است.

وی در ادامه تأکید کرد: هرگونه استفاده از وسایل الکترونیکی و مخابراتی نظیر تلفن همراه، تبلت، لپ تاپ و غیره حتی به صورت خاموش تخلف محسوب می شود. لذا از داوطلبان خواسته می شود از آوردن این گونه وسایل خودداری کنند.

وی تأکید کرد: خروج داوطلبان قبل از اتمام وقت آزمون ممنوع است، همچنین لازم است داوطلبان در پایان جلسه، کارت ورود به جلسه خود را به مسئولین تحویل دهند.

علوی فاضل در پایان گفت: داشتن شماره داوطلبی برای اعلام نتایج ضروری است لذا از داوطلبان خواست، این شماره را تا زمان اعلام نتایج در نزد خود نگهداری کنند.

انتهای پیام/