گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۴:۰۳ و در حوزه های واحدهای دانشگاه آزاد - ۰ نظر
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد لرستان عنوان کرد

افزایش ازدواج دانشجویی در استان لرستان/ثبت نام ۷۵۰ زوج در سال ۹۳

خبرگزاری آنا: مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد لرستان با توجه به تسهیلات این نهاد برای مزدوجین گفت: با اقدامات انجام شده در این راستا آمار ازدواج نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام مهدی قدرتی در جلسه همفکری و تعامل بانک‌ها و مؤسسات مالی استان لرستان که با مسئولان ستاد ازدواج دانشجوئی استان لرستان در محل سالن اجتماعات ساختمان شهید توکل مصطفی‌زاده دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد برگزار شد،  با ذکر روایتی از امام صادق (ع) که می‌فرماید هرکس یک جوان را به تزویج در بیاورد و مسیر ازدواج را برای وی تسهیل کند جزء افرادی است که در قیامت که یوم الحسرت است خداوند با نظر لطف و مهربانی به او نگاه خواهد کرد، گفت: همه مسئولان و کسانی که می‌توانند باید تمام تلاش و همت خود را در امر تسهیل ازدواج جوانان به کار گیرند.

دبیر ستاد ازدواج دانشجوئی استان لرستان ثبت نام 750 زوج در سال 93 در استان در سامانه ستاد ازدواج دانشجوئی انجام شده، گفت: خوشبختانه و با اقدامات انجام شده در این راستا این آمار نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

وی با یادآوری تسهیلاتی که از طرف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به مزدوجین دانشجوئی اعطا می‌شود، گفت: برگزاری اردوی زیارتی مشهد مقدس با عنوان «همسفر تا بهشت» از سوی نهاد و نیز اعطای وام یکصد میلیون ریالی از طرف دانشگاه به هریک از زوجین که دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی باشند و نیز هدیه سه میلیون ریالی به زوجین دانشجو است.

قدرتی برگزاری جشن ازدواج دانشجوئی در اسفند ماه سال جاری به محوریت خرم آباد و بروجرد را از دیگر برنامه‌های ستاد ازدواج دانشجوئی استان لرستان برشمرد.

وی همچنین با محکوم کردن هتک حرمت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام (ص) در مجله فرانسوی گفت: این افراد هیچگاه نخواهند توانست چهره نورانی و مقدس پیامبر رحمت و مهربانی را مخدوش کنند زیرا ذات مقدس ایشان با خشونت هیچ سنخیتی نداشته و ندارد و وظیفه همه ما این است که با اقدام موهن را به هر طریق خصوصا در فضای مجازی محکوم کنیم.

در ادامه این جلسه مدیران و مسئولان بانک‌ها و مؤسسات مالی استان لرستان درباره تسهیلاتی که به جوانانی که ازدوج می‌کنند، توضیحاتی ارائه کرد.

انتهای پیام/ع