گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۳:۰۶ و در حوزه های اجتماعی - ۰ نظر
معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش:

برنامه‌های دهه فجر برای دانش‌آموزان مفرح و به دور از تکلیف باشد

خبرگزاری آنا: معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش ضمن ارائه برنامه‌های وزارت‌خانه آموزش و پرورش برای دهه فجر گفت: سعی شده است این برنامه‌ها به گونه‌ای برگزار شود که دانش‌آموزان احساس تکلیف نداشته باشند و بتوانند مفاهیم انقلاب را به خوبی درک کنند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حمید رضا کفاش معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که به مناسبت ارائه برنامه‌های وزارت خانه آموزش و پرورش در دهه فجر برگزار می‌شود، با اشاره به برگزاری مراسم هنری در مدارس ابتدایی اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار بر آن است تا در شهر تهران عوامل برنامه‌های کودک به مدارس رفته و برنامه شاد اجرا کنند.

وی افزود: همانند چنین برنامه‌هایی برای مدارس ابتدایی استان‌های مختلف در نظر گرفته شده است. همین طور برنامه‌ریزی شده است از افراد شاخص هر منطقه که با روحیه دانش آموزان آشنایی کافی دارند در این مراسم‌ها شرکت و برای دانش آموزان خاطراتی از دوران انقلاب تعریف کنند. البته تمام مطالب یادشده تحت عنوان دستورالعمل است و اینکه تا چه حد به این دستورالعمل‌ها عمل شود، بر عهده مدارس است.

کفاش ادامه داد: تشکل‌های دانش آموزی در این دوران در مدارس خود گروه‌های سرود و تئا‌تر تشکیل داده و برای بچه‌ها برنامه‌هایی را اجرا می‌کنند.

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه تمام مناطق آموزش و پرورش آماده برگزاری جشن‌های انقلاب هستند گفت: ساعت 9 و 33 دقیقه صبح یکشنبه 12 بهمن ماه مصادف با لحظه ورود امام زنگی در مدارس به صدا در می‌آید تا بچه‌ها به حیاط مدرسه آیند و پس از به فراز در آوردن پرچم ایران به سرودهای انقلاب و خاطرات افرادی که در آن زمان در روزهای انقلاب فعالیت می‌کردند، گوش فرا دهند.

وی تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل‌های صادر شده تمام مدارس کشور توسط دانش آموزان و به کمک اولیا آذین بندی شده است و برای دهه فجر آماده است.

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: در مراسم راهپیمایی 22 بهمن امسال گروه‌های سازمان دانش آموزی در مراسم راهپیمایی به تکریم سالمندان و کمک به آنان می‌پردازند. همایش «ایست، آب نیست» که بر اساس پرسش مهر رئیس‌جمهوری تدارک دیده شده است، در این دوران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت‌های سازمان بسیج فرهنگی و دانش آموزی بیان کرد: کتاب خوانی، وبلاگ‌نویسی و نقاشی پیرامون خاطرات انقلاب از جمله برنامه‌هایی است که این سازمان برای دهه فجر در نظر گرفته است.

کفاش ادامه داد: افتتاح کانون‌های دانش آموزی برای اولین بار در این دوران اتفاق افتاده است و این کانون‌ها در دهه فجر به عنوان یک حرکت نوین افتتاح خواهد شد و البته در این مدت آموزش اصول و اهداف حلال اهمر در مدارس اجرا می‌شود که نمود آن را می‌توان در راهپیمایی 22 بهمن ماه دید.

کفاش با اشاره به دیگر برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش برای دهه فجر گفت: امسال کنگره ویژه‌ای برای شهدای زیر 15 سال آموزش و پرورش در دهه فجر تشکیل خواهد شد که در این کنگره از خانواده این شهدا تقدیر ویژه به عمل خواهد آمد.

از دیگر برنامه‌های قابل اجرا در این مدت پیش بینی صبحگاه مشترک اعضای تشکل‌های دانش آموزی در استان‌های است که الگوی آن برای تمامی استان‌ها ارائه شده است.

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در دهه فجر جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود، اضافه کرد: در شهر تهران دانش آموزان نخبه برای دیدن فیلم‌های منتخب دهه فجر در این مراسم شرکت می‌کنند.

کفاش ادامه داد: گفتمان آزاد که مقدمه‌ای برای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی است از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش است که در آن دانش آموزان در منطقه 6 تهران به برگزاری جلسات پرسش و پاسخ و گفتمان‌های سیاسی و تریبون‌های آزاد اقدام می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: این برنامه‌ها صرفا در مدارس داخل کشور اجرایی نمی‌شود بلکه تمام دانش آموزان ایرانی که در مدارس‌های خارج از کشور درس می‌خوانند، می‌توانند از این مراسم بهره‌مند شوند زیرا از سفرا و تمامی کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور جهت شرکت در مراسم دهه فجر انقلاب و اجرای برنامه‌های ارسالی از ستاد دهه فجر وزارت خانه دعوت به عمل آمده است.

انتهای پیام/