گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۲:۵۰ و در حوزه های سیاسی - ۰ نظر

قرائت پاسخ مهدی هاشمی به نطق رسایی در مجلس/ مکررا خواستیم دادگاه علنی باشد تا ابهامات دائمی آقای رسایی برطرف شود

خبرگزاری آنا: حجت الاسلام سبحانی‌نیا عضو هیئت رئیسه مجلس متن نامه مهدی هاشمی در پاسخ به اظهارات رسایی را پارلمان قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، در جلسه علنی امروز - چهارشنبه - مجلس شورای اسلامی، حسین سبحانی‌نیا، بر اساس ماده 78 آیین نامه داخلی مجلس، متن نامه مهدی هاشمی در پاسخ به اظهارات رسایی را قرائت کرد.

در این نامه، مهدی هاشمی در پاسخ به ادعاهای حمید رسایی در نطق میان دستور خود در 9 دی 1393، نوشته است:

«آقای رسایی در حالی در خصوص پرونده اینجانب اظهارنظر نمودند که قاعدتا نباید به کلیه مستندات و دفاعیات و مفاد پرونده که تقدیم دادگاه شده دسترسی داشته باشند، لذا اینگونه اظهارنظرها با انصاف و عدالت مخالف است.

به استناد فرمایشات مقام معظم رهبری در نماز جمعه 29 خرداد 1388 هر کس هر ادعایی کرد بایستی در مجاری قانونی خودش اثبات شود و قبل از اثبات نمی‌شود اینها را رسانه‌ای کرد.

در فراز دیگری می‌فرماید روشی را در پیش گرفتند برای متهم کردن یکدیگر، این چیز خوبی نیست، دل ما را تاریک می‌کند و فضای زندگی را ظلمانی می‌کند.

آقای رسایی در نطق خود استناد به مطالبی نمودند که در مستند آن، ادعاهای اشخاص متهم فراری و هتاک به نظام جمهوری اسلامی ایران است. مقام معظم رهبری در همین خطبه اعلام نمودند این فضای درستی نیست. خارجی‌ها و بیگانگان تعریض‌های مغرضی علیه کسی یا کسانی می‌زدند یا ادعا می‌کنند که اینها فلان جنایت را کرده‌اند، خطا کردند ما هم عین همان‌ها را پخش می‌کنیم، این ظلم است، این مورد قبول نیست.

رسانه‌های بیگانه کی دلشان برای ما سوخته است، کی خواسته‌اند حقایق در مورد ما روشن شود، که این مورد بیایند حقیقت را گفته باشند. رسانه‌های بیگانه، رسانه‌های مغرض انگلیسی شاهد برایش بیاورند، تهمت زدن به یک شخص گناه است.

من و دو وکیل مدافعم، طی جلسات متعدد دادرسی دفاعیات خود را بیان نموده‌ایم و اگر چه ممکن است در بعضی موارد اعتراضات جدی داشته باشم؛ اما به احترام قوه قضائیه و دادگاه و الزامات فوق، سکوت کرده‌ایم. مکررا از دادگاه تقاضا کردیم تا زمینه علنی بودن دادگاه و پخش مستقیم از صدا و سیما فراهم شود تا ابهاماتی را که آقای رسایی دائما مطرح می‌نمایند، برطرف کنیم. اما دادگاه تصمیم گرفت جلسات غیرعلنی باشد.

لذا توصیه به رعایت انصاف می‌نمایم و می‌خواهم از فشار به دستگاه قضا دست بردارند و بگذارند دادگاه کار خودش را انجام دهد».

انتهای پیام/