گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۲:۱۱ و در حوزه های سیاسی - ۰ نظر
امیرآبادی در جمع خبرنگاران:

پیشنهاد دولت در بخش درآمدی هدفمندی یارانه‌ها در کمیسیون تلفیق تصویب شد

خبرگزاری آنا: دبیر کمیسیون تلفیق مجلس گفت که پیشنهاد دولت در بخش درآمدی هدفمندی یارانه‌ها در کمیسیون تلفیق تصویب شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، احمد امیرآبادی، نماینده مردم قم در مجلس درباره مصوبات اخیر کمیسیون تلفیق اظهار کرد: بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 94 کل کشور در حال تمام شدن است.

وی گفت: در زمینه هدفمندی یارانه‌ها در بخش درآمدی، عینا لایحه دولت به تصویب رسید و بر این اساس، دولت می‌تواند تا 48 هزار میلیارد تومان از محل حامل‌های انرژی درآمد کسب کند.

دبیر کمیسیون تلفیق که در غیاب سخنگو، مصوبات این کمیسیون را به اطلاع خبرنگاران رساند، گفت: از بعدازظهر امروز وارد بخش هزینه‌ای لایحه بودجه می‌شویم، احتمالا بخش هزینه‌ای هدفمندی یارانه‌ها امروز مورد بررسی قرار می‌گیرد، پیشنهاداتی در این زمینه مطرح است، ولی فضای کمیسیون تلفیق تصویب لایحه دولت در این بخش است.

امیرآبادی ادامه داد: همچنین کمیسیون تلفیق در ادامه مصوبات خود به وزارت نفت اجازه داده به میزان 5 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت ارزی و ریالی برای سرمایه‌گذاری در میادین مشترک نفت و گاز به فروش برساند.

این نماینده مجلس همچنین گفت: کمیسیون تلفیق مصوب کرده است که تعرفه داروهای آماده به مصرف مشابه داخل 5 درصد و نامشابه 2 درصد باشد.

وی درباره استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در میادین مشترک نفت و گاز خاطرنشان کرد:‌ امروز اختصاص 5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به پروژه‌های میادین مشترک مطرح شد که در کمیسیون رأی نیاورد، بعدازظهر امروز پیشنهاد 4.8 میلیارد دلاری مطرح می‌شود که امیدواریم رأی بیاورد.

انتهای پیام/