گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۱:۱۱ و در حوزه های دانش‌و‌فناوری - ۰ نظر

گاراژ خورشیدی BMW برای شارژ خودروی برقی

خبرگزاری آنا: شرکت خودروساز BMW گاراژی برای شارژ خودروها طراحی کرده که با انرژی خورشیدی کار می‌کند. این گاراژ، هم می‌تواند انرژی مورد نیاز خودروهای برقی این شرکت را تامین کند و هم قادر است برق اضافی را به خانه مشتریان انتقال دهد.

به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از Engadget، شرکت خودروسازی BMW گاراژی را طراحی کرده که برق مورد نیاز خودرو را از انرژی خورشید تامین می‌کند. این سیستم، توانایی ذخیره انرژی خورشیدی در طول روز برای شارژ خودروی برقی را نیز دارد.

جولیان لینیج، مدیر تولید BMW گفت: «این چیزی است که برای ادغام کامل خودروهای برقی‌مان در نظر داریم. به این معنی که خودروی برقی بخشی از خانه شما و جریان انرژی خانه‌تان باشد. به این شکل شما انرژی خورشیدی خاص خودتان و سیستم تولید و مصرف انرژی خانه‌تان را دارید و خودروی شما با سیستمی که ما عرضه کرده‌ایم، کاملا با خانه شما ادغام می‌شود».

سیستم مذکور، اساسا یک گاراژ فیبری ساده است و با مجموعه‌ای از صفحات خورشیدی ساخته شده که باعث می‌شود نور خورشید از هر سو دریافت شود. 40 صفحه خورشیدی در سقف به تولید انرژی خورشیدی با دوام و منعطف کمک می‌کند. همچنین عناصر کربنی در دیواره‌های گاراژ به کار رفته است.

ماده اصلی مورد استفاده، بامبو یا خیزران است. به دلیل رشد سریع بامبو یا خیزران، این گیاه به عنوان ماده خام پایدار در نظر گرفته می‌شود. از طرف دیگر ادغام شارژ خورشیدی این گاراژ با خانه‌های هوشمند، مزیت دیگر این سیستم است.

جولیان لینیج افزود: «در صورت درخواست شما، این سیستم اتومبیل‌تان را فقط با انرژی خورشیدی شارژ می‌کند. وقتی شما بیرون از گاراژ هستید، این گاراژ انرژی خورشیدی را در طول روز ذخیره می‌کند و هنگام شب خوروی شما با انرژی ذخیره شده شارژ می‌شود. ما این گاراژ را از طریق سیستم انرژی خانه‌های هوشمند مدیریت می‌کنیم و بدین شکل این خانه‌های هوشمند کاملا با این سیستم ادغام می‌شود».

به گفته شرکت سازنده، این سیستم، مفهوم کاملا جدیدی از گاراژ است که باعث می‌شود انرژی به شیوه ساده‌ای تولید شود. این سیستم با خودروهای سری i3 و i8 متناسب است. بنابراین به سادگی می‌توان فهمید که این تکنولوژی برای هر میزان بودجه‌ای طراحی نشده است. خودروساز آلمانی امیدوار است که به زودی این سیستم را در دسترس همگان قرار دهد.

انتهای پیام/