گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۱:۲۹ و در حوزه های بین الملل - ۰ نظر

پایان دور دوم مذاکرات سیاسی لیبی در ژنو

خبرگزاری آنا: گفت‌وگوهای دور دوم از مذاکرات سیاسی لیبی با نظارت سازمان ملل متحد به مدت ۲ روز در مقر سازمان ملل در ژنو برگزار شد.

به‌گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا به‌نقل از خبرگزاری رسمی امارات، دور دوم مذاکرات صلح لیبی که با نظارت سازمان ملل متحد در ژنو برگزار شده بود، پایان یافت.

براساس این گزارش، سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: شرکت‌کنندگان در این نشست دو روزه درباره تشکیل دولت وحدت ملی در لیبی و برنامه‌ها و فرایند تصمیم‌گیری و معیارهای انتخاب اعضای دولت گفت‌وگو کردند.

قرار است سه نفر از هفده شرکت کنندگان در این نشست، روز چهارشنبه نیز در نشستی با حضور نمایندگان شهرداری‌ها در لیبی شرکت کنند. این نشست نیز در مقر سازمان ملل در ژنو برگزار خواهد شد.

«برناردو لئون» فرستاده سازمان ملل در امور لیبی در آغاز این گفت‌وگوها در 14 ژانویه هشدار داده بود این نشست آخرین راه برای پیشگیری از وقوع آشفتگی تمام عیار در لیبی خواهد بود.

لیبی از هنگام سقوط «معمر قذافی» در سال 2011 دستخوش جنگ و درگیری بوده است و دو دولت رقیب و شبه نظامیان قدرتمند وابسته به آن‌ها برای در اختیار گرفتن شهرهای مهم و منابع نفتی سرگرم مبارزه با یکدیگر بوده‌اند.

انتهای پیام/