گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۱:۲۰ و در حوزه های فرهنگی - ۰ نظر

حاشیه و متن هفتمین شب اجراهای سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر/ تأخیر چهل دقیقه‌ای یک نمایش

خبرگزاری آنا: در هفتمین شب اجراهای سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر۱۰ اثر نمایشی در بخش‌های میهمان، بین‌الملل، مرور تئاتر ایران، مسابقه تازه های تئاتر ایران، نسل نو و برگزیدگان مناطق اجرا شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی آنا، نمایش "بوقلمون" نوشته و کاری از خیرالله تقیانی نمایش پرمخاطبی بود که شب گذشته -7 بهمن ماه- در دو نوبت در قالب بخش تازه‌های تئاتر ایران و مسابقه تازه‌های تئاتر ایران اجرا شد.

اجرای دوم این اثر نمایشی که قرار بود ساعت 20:30 باشد با چهل دقیقه تاخیر آغاز شد و با مدت زمان 80 دقیقه‌ای که داشت تا 22:30 به طول انجامید.

گروه نمایشی نقاب که مدتهاست در راستای  آیین‌های زورخانه‌ای پژوهش‌ کرده است، این اثر نمایشی را در حالی اجرا کرد که ریتم ضربی نمایش و طنزهایی که در دیالوگ‌ها گنجانده شده بود با استقبال و تشویق‌های مخاطب روبه‌رو شد.

این نمایش به صورت دوسویه به اجرا در آمد و با وجود افزایش گنجایش این سالن، نه تنها تمامی صندلی‌ها پر شد بلکه چندین نفر در قالب دو صف روی زمین نشستند.

حمید‌رضا صدر –کارشناس فوتبال-، حسین کیانی، فروغ قجابگلی از جمله مخاطبان این نمایش بودند.

اجرای "باغ آلبالو" 
نمایش «باغ آلبالو» نوشته آنتوان چخوف، دراماتورژی محمد چرمشیر و کارگردانی آتیلا پسیانی دیگر اثر نمایشی شب گذشته جشنواره تئاتر فجر بود.

این اثر نمایشی در بخش مهمان جشنواره و در دو نوبت 18 و 20 در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رفت.

نوع اجرای این اثر نمایشی، صحنه‌پردازی‌ها و طراحی‌های این نمایش توانست در کنار نوع بازی بازیگران مورد استقبال مخاطبان قرار گیرد.

شلوغی‌های دیرهنگام در محوطه مجموعه تئاترشهر

با توجه به این‌که اجرای دوم آثار نمایشی در مجموعه تئاترشهر در ساعت20:30 آغاز می‌شود و معمولاً تا ساعت 22 ادامه دارد، محوطه بیرونی تئاترشهر و چهارراه ولیعصر با وجود برودت و سردی هوا در ساعات پایانی شب به محفل گرمی برای مخاطبان آثار نمایشی تبدیل شده است.

در این گردهمایی‌ها مخاطبان درباره کیفیت آثار نمایشی و همچنین بخش‌های مختلف نمایش‌ها به بحث و گفتگو می‌پردازد.

همچنین برنامه‌ریزی برای دیدن از آثار نمایشی روز بعد از دیگر موضوعات مورد بحث در این تجمعات مردمی است.

انتهای پیام/