گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۱:۰۷ و در حوزه های بین الملل - ۰ نظر
نشست خبری مشترک وزرای امورخارجه فرانسه و کویت؛

فابیوس: مسلمانان نخستین قربانیان تروریسم هستند/ الصباح: تروریسم به هر شکلی محکوم است

خبرگزاری آنا: وزیر امورخارجه فرانسه درباره خطر داعش هشدار داد و گفت گروه تروریستی داعش برای همه جهان خطرناک است و باید تلاش‌های بین‌المللی برای مقابله با آن افزایش یابد.

به‌گزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا به‌نقل از خبرگزاری رسمی کویت، «لوران فابیوس» وزیر امور خارجه فرانسه شب گذشته (سه‌شنبه) درخلال نشست خبری با «شیخ صباح خالد الحمد الصباح» همتای کویتی خود گفت: مبارزه علیه داعش با هدف حمایت از مسلمانان در راس اهداف من قرار دارد زیرا آنها نخستین قربانیان تروریسم هستند.

براساس این گزارش، وی درباره منابع تامین بودجه سازمان‌های تروریستی گفت: یکی از منابع آنها تجارت سلاح، مواد مخدر و قاچاق انسان است.

«فابیوس» در پاسخ به سوالی درباره احساس ترس مسلمانان فرانسه (از خشونت‌های غیرمسلمانان علیه آنها) و نحوه حمایت‌های دولت فرانسه از آنان گفت: همه شهروندان فرانسوی با هر دینی که داشته باشند در نزد ما یکسان هستند. هرگونه دشمنی با اسلام که دین اعتدال‌گرایی است، محکوم است.

وزیر امورخارجه فرانسه با بیان اینکه در فرانسه و از اوایل قرن بیستم میان سیاست و دین فاصله افتاد، اظهار کرد: ما از دشمنی با اسلام حمایت نمی‌کنیم و طبعا براساس قانون با هر فردی که با مسلمانان برخورد خشونت‌آمیزی داشته باشد برخورد خواهیم کرد.

از سوی دیگر، «شیخ صباح خالد الحمد الصباح» وزیر امورخارجه کویت گفت: مواضع میان دو دولت کویت و فرانسه در زمینه تروریسم بسیار به یکدیگر نزدیک است و معتقدیم که باید برای مقابله با تروریست‌ها تلاش‌ها افزایش یابد. 

وزیر امورخارجه کویت با تاکید مجدد بر اینکه کشورش اعمال تروریستی چندی پیش در فرانسه را محکوم می‌کند، تصریح کرد: دولت کویت اقدامات تروریستی به هر شکلی را محکوم می‌کند.

وزیر امورخارجه فرانسه و هیئت همراه روز گذشته (سه‌شنبه) وارد کویت شدند و قرار است با برخی مقام‌های این کشور دیدار و گفت‌وگو کنند.

انتهای پیام/