گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۱:۰۶ و در حوزه های سیاسی - ۰ نظر
به منظور تأمین نظر شورای نگهبان؛

موادی از طرح الحاق بخشی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت اصلاح شد

خبرگزاری آنا: به منظور تأمین نظر شورای نگهبان، بخشی از مواد و بندهای طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت اعاده شده از سوی این شورا در جلسه علنی امروز حذف و اصلاح شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری آنا، نمایندگان در ادامه بررسی و اصلاح طرح الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، ماده 24 آن را به این شکل اصلاح کردند که در اجرای احکام صادره از محاکم حقوقی محکوم به احکام صادره از مراجع قضایی علیه نیروهای مسلح با رعایت کلیه مهلت‌های قانونی مقرر از محل حساب مربوط به اعتبارات پرداخت بدهی‌های معوق نیروهای مسلح قابل برداشت می‌باشد.

در صورت عدم کفایت موجودی حساب مذکور ستادکل نیروهای مسلح مکلف است ظرف مدت 45 روز پس از ابلاغ نسبت به معرفی اموال یا حساب جایگزین اقدام نماید.

پس از انقضای مهلت فوق، مرجع قانونی می‌تواند نسبت به توقیف و برداشت محکوم‌به از محل سایر حساب‌ها به استثنای حساب‌های مربوط به بنیه دفاعی و پرداخت حقوق اقدام نماید.

همچنین تبصره 2 ماده 30، بند «ی» ماده 37 و بند «ل» ماده 37 نیز جهت تأمین نظر شورای نگهبان حذف شد و در ماده 39 در صدر هشتم عبارت «خزانه‌داری کل کشور» اضافه و در نهایت ماده 46 نیز با رأی نمایندگان حذف شد.

انتهای پیام/