گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۰:۳۵ و در حوزه های فرهنگی - ۰ نظر

قایق‌رانی پادشاه برای کارگردان «نظریه همه‌چیز»

خبرگزاری آنا: جیمز مارش، کارگردان «نظریه همه‌چیز» قصد دارد اثر زندگینامه‌ای تازه‌ای را با بازی کالین فیرث، بازیگر انگلیسی برنده جایزه اسکار «سخنرانی پادشاه» بسازد.

به‌ گزارش خبرنگار فرهنگی آنا، همکاری دیگری میان متخصصان آثار زندگینامه‌ای نامزد و برنده جایزه اسکار قرار است شکل بگیرد و این بار زندگی و مرگ یک قایق‌ران آماتور که در تلاش برای بردن جایزه قایق‌رانی به‌دور  دنیا جان خود را از دست داد، موضوع قرار گرفته است.

به گزارش ورایتی، جیمز مارش کارگردان انگلیسی «نظریه همه‌چیز» که بر اساس زندگینامه استیون هاوکینگ فیزیکدان شهیر ساخته شده و در این دوره از جوایز اسکار نامزد جایزه بهترین فیلم، فیلم‌نامه و بازیگر زن و مرد نقش اصلی است، برای ساختن این فیلم زندگینامه‌ای از کمک کالین فیرث، برنده جایزه اسکار برای ایفای نقش پادشاه سابق انگلستان در «سخنرانی پادشاه» بهره می‌گیرد.

این فیلم که هنوز عنوان آن تعیین نشده است و فعلاً «پروژه بدون عنوان دانالد کراوهرست» نام دارد با سرمایه شرکت‌های اروپایی استودیوکانال، بلوپرینت پیکچرز و BBC فیلمز ساخته می شود.

 

دانالد کراوهرست

دانالد چارلز آلفرد کراوهرست یک تاجر بریتانیایی و دریانورد آماتور  بود که در سال 1969 در  مسابقه‌ای با حمایت مالی ساندی تایمز که اولین دوره مسابقه کُره طلایی ساندی تایمز نامیده شد، یک‌تنه وارد یک برنامه قایق‌رانی به دور دنیا شد به این امید که کسب‌و‌کار در حال افول خود را نجات دهد، اما به مشکلاتی برخورد و مخفیانه از مسابقه کنار کشید و در همان زمان پیام‌هایی جعلی در مورد موقعیت خود فرستاد تا نشان دهد دور دنیا را گشته است.  قایق او مدتی بعد پیدا شد و شواهد از غرق شدن و خودکشی احتمالی او حکایت داشت.


انتهای پیام/
گزارش از: ساسان گلفر
خبر مرتبط