گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۰:۰۷ و در حوزه های دانش‌و‌فناوری - ۰ نظر

دانشمندان تخم‌مرغ آب‌پز را دوباره به تخم‌مرغ خام بازگرداندند

خبرگزاری آنا: دانشمندان آمریکایی و استرالیایی موفق شدند با استفاده از اوره و نوعی همزن مخصوص، تخم‌مرغ آب‌پز را دوباره به تخم‌مرغ خام تبدیل کنند.

به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از BBC، تیمی از دانشمندان شیمی و زیست‌شناسی آمریکایی و استرالیایی تخم‌مرغ آب‌پز را به تخم‌مرغ خام برگرداندند. آنها معتقدند این شیوه در کاهش چشمگیر هزینه‌های تولید در صنایع از جمله صنعت پنیر و نیز در درمان بیماری‌های مختلف و تحقیقات سرطان نقش مهمی خواهد داشت.

گریگوری ویس، پروفسور شیمی و زیست شناسی مولکولی در دانشگاه کالیفرنیا می‌گوید: «ما در این تحقیق، رشته‌های در هم پیچیده پروتئین را از هم باز کرده و به آنها امکان دادیم تا از نو تا بخورند». پروتئین در واقع رشته‌ای اسید آمینه است. برای اینکه پروتئین کارکرد خاص خود را پیدا کند و فعال باشد، رشته اسید آمینه باید به شکلی خاص و سه‌بعدی تا بخورد.

پروتئین ممکن است بد تا بخورد یا به مرور زمان و بر اثر عواملی مثل مواد شیمیایی یا هسته‌ای، جهش ژنتیکی یا پیری تاخوردگی نامناسب پیدا کند. در این حالت پروتئین غیر فعال شده و کارایی خود را از دست می‌دهد و حتی ممکن است سمی و باعث بیماری شود. مثلا آلزایمر به علت بد تا خوردن پروتئین در بافت‌های عصبی ایجاد می‌شوند.

دکتر ویس می‌گوید: «ما در خیلی از موارد وقت بسیار زیادی برای جدا کردن پروتئین‌های چسبناک از دیواره لوله آزمایش صرف می‌کنیم و دنبال راهی بودیم که به نحوی آنها را بازیابی کنیم».

محققان برای این کار ابتدا با استفاده از اوره سفیده جامد و پخته تخم‌مرغ را تبدیل به مایع کردند، اما هنوز رشته‌های پروتئین به نحوی نامطلوب در هم پیچیده بودند. برای رفع این مشکل دانشمندان با یک همزن مخصوص که جریان گردابی ایجاد می‌کرد به تدریج رشته‌های پروتئین را از هم باز و به آرامی جدا کردند تا اینکه دوباره در ساختاری مناسب تا بخورند.

این کار مثل این است که تای پیراهنی را که بد تا شده باز کنیم، آن را اتو کنیم و چین و چروک‌های ناخواسته را از بین ببریم و بعد دوباره آن را تا کنیم.

به گفته پروفسور ویس، بازیافت پروتئین کاری گران‌قیمت است و حدود چهار روز طول می‌کشد. چون در واقع باید عملی مثل دیالیز، البته در سطح مولکولی انجام شود اما روش جدید در عرض چند دقیقه به نتیجه می‌رسد.

البته تخم‌مرغ پخته‌ای که به این روش به تخم‌مرغ خام تبدیل می‌شود، ممکن است چندان اشتها برانگیز نباشد و هنوز روشن نیست آیا اصلا چنین تخم‌مرغی قابل خوردن باشد یا خیر. با این حال محققان می‌گویند این شیوه می‌تواند تحقیقات و صنایع تولید پروتئین را متحول کند. برای مثال صنایع دارویی برای تولید پادتن سرطان از سلول تخمدان همستر استفاده می‌کنند که بسیار گران تمام می‌شود اما با استفاده از این روش می‌توان از مخمر یا باکتری ای‌کولای استفاده کرد و پادتن ضد سرطان را بسیار ارزان‌تر و سریع‌تر تولید کرد.

انتهای پیام/