گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۰:۳۹ و در حوزه های ورزشی - ۰ نظر
در گفت‌وگو با آنا

نصیرزاده:علیرضا مزد زحمات خود را گرفت / حضور فغانی در فینال تشکیلاتی نبود

خبرگزاری آنا: کارشناس داوری فوتبال ایران با بیان این که حضور فغانی در فینال جام ملت‌ها تشکیلاتی نبوده است،‌گفت: وی مزد زحمات شخصی خود را گرفته است.

هوشنگ نصیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، درباره قضاوت علیرضا فغانی در دیدار فینال جام ملت‌های آسیا، این امر را موفقیتی بزرگ برای جامعه فوتبال، داوری و شخص فغانی دانست و گفت: این که یک داور ایرانی دیداری با اهمیت همچون فینال جام ملت‌ها را قضاوت می‌کند بسیار خوشحال‌کننده است.

کارشناس داوری افزود: پس از آن‌که محمد فنایی در فینال جام جهانی به عنوان کمک داور قضاوت کرد، می توان گفت که حضور فغانی در فینال مهم‌ترین مسابقات فوتبال در سطح بزرگ‌ترین قاره جهان ، بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

نصیرزاده با اشاره به این که خانواده فغانی همه از جامعه داوری بوده‌اند و وی داور بسیار با کفایتی است،‌ اظهار کرد: وی در کلاس‌های داوری متعددی شرکت و همواره سعی کرد اطلاعات خود را به‌روز کند و از دنیای فوتبال حرفه‌ای عقب نباشد و همچنین از  تسلط وی به زبان انگلیسی هم نباید گذشت. 

وی ادامه داد: فغانی به تنهایی و با تلاش خودش توانسته است به این موفقیت دست پیدا کند و افتخار بزرگی برای جامعه داوری ایران پدید آورد. حضور وی در فینال به هیچ وجه تشکیلاتی نیست و او مزد زحمات شخصی خود را گرفته است.

نصیرزاده با بیان این مطلب که فغانی با استفاده از تجربیاتی که در مسابقات جام جهانی کسب کرده است ، قطعا قضاوتی خوب در دیدار استرالیا و کره خواهد داشت، گفت: قضاوت در فینال این مسابقات کار ساده‌ای نیست اما اطمینان داشته باشید که او از پس این دیدار سخت برخواهد آمد.

کارشناس داوری فوتبال ایران ، افزود: دیدار کره و استرالیا بازی خوبی خواهد شد. کره‌ای‌ها به بازی سرعت می‌دهند و استرالیایی‌ها هم بسیار منظم فوتبال بازی می‌کنند و این موضوع سبب می‌شود فغانی با استفاده از سبک سیستماتیک خود در داوری بتواند به آسانی این دیدار را قضاوت کند. وی داوری بسیار جدی و منطقی است؛ بدون شک عملکرد خوبی خواهد داشت.

انتهای پیام/