گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۰:۰۹ و در حوزه های اقتصادی - ۰ نظر

پیشنهاد افزایش ۱۵ درصدی نرخ کرایه‌ها سواری بین‌شهری

خبرگزاری آنا: مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های سواری کرایه بین‌شهری با بیان این که هر سال ۲۵ اسفندماه میزان افزایش نرخ کرایه تاکسی‌های بین شهری برای نوروز تعیین می‌شود، گفت: با توجه به نرخ تورم کنونی، افزایش ۱۵ درصدی کرایه را پیشنهاد می‌کنیم.

محمدعلی حاج‌رحمت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا با بیان اینکه رانندگان تاکسی‌های بین شهری به سختی امرار معاش می‌کنند، افزود: متاسفانه رانندگان حدود نیمی از ماه را بیکار هستند، بنابراین با کاهش درآمدها نمی‌توانند به راحتی گذران زندگی کنند و از طرفی بازار همیشه از رونق برخوردار نیست.

وی با تاکید بر اینکه اتحادیه می‌تواند سالیانه 10 تا 12 درصد نرخ کرایه‌ها را افزایش دهد، تصریح کرد: ما برنامه‌ای برای بالا بردن نرخ کرایه‌ها تا پایان سال آینده نداریم، اما سازمان حمل‌ونقل سالانه در اسفندماه نرخ کرایه‌ها افزایش می‌دهد که این نرخ‌ها گاهی بعد از 13 فرودین‌ماه و تعطیلات نوروزی کاهش می‌یابد و گاهی نیز ثابت می‌ماند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های سواری کرایه بین‌شهری با بیان اینکه تشکل‌های صنفی نیز می‌توانند نرخ کرایه‌ها تعیین کنند، ادامه داد: در حال حاضر نرخ کرایه صندلی جلو تهران-چالوس 42 هزار و 500 تومان و صندلی عقب 31 هزار تومان است. همچنین برای صندلی جلو مسیر تهران-رشت 48 هزار و 500 تومان و صندلی عقب 33 هزار و 500 تومان کرایه از مسافران دریافت می‌شود.

انتهای‌پیام/