گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۰:۰۲ و در حوزه های بین الملل - ۰ نظر

رایزنی پادشاه عربستان و رئیس‌جمهوری آمریکا بر سر نفت و پرونده هسته‌ای ایران

رئیس‌جمهوری آمریکا که برای ابراز تسلیت به مناسبت درگذشت ملک عبدالله وارد ریاض شده بود، پس از گفت‌وگو با پادشاه جدید عربستان، به دیدار رسمی خود از این کشور پایان داد.

بهگزارش خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا به‌نقل از خبرگزاری رویترز، «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا پس از ابراز تسلیت درگذشت «ملک عبدالله» به «ملک سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه جدید عربستان و گفت‌وگو با برخی مقام‌های سعودی، عربستان را به مقصد آمریکا ترک کرد.

براساس این گزارش، یکی از مقام‌های رسمی آمریکا گفت: در این دیدار موضوع ثبات قیمت در بازار نفت بررسی شد و پادشاه عربستان بر ادامه سیاست گذشته این کشور در زمینه انرژی تاکید کرد.

این مقام آمریکایی افزود: ملک «سلمان» گفت که پادشاهی عربستان به ایفای نقش خود در چارچوب بازار جهانی انرژی ادامه خواهد داد و هیچ‌کس نباید انتظار تغییر مواضع کشور متبوعش را داشته باشد.

رهبران دو کشور همچنین علاوه بر پرونده هسته‌ای ایران و تحولات یمن، درباره تلاش‌های بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم گفت‌وگو کردند.

شبکه «النهار» لبنان گزارش کرد که ملک «سلمان» پادشاه عربستان بر این موضوع که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد تاکید کرد.

«باراک اوباما» عصر روز گذشته (سه‌شنبه) وارد ریاض شد و ملک «سلمان بن عبدالعزیز» در راس مقام‌های بلندپایه عربستانی همچون شاهزاده «مقرن بن عبدالعزیز» ولیعهد و شاهزاده «محمد بن نایف» ولی ولیعهد در فرودگاه «ملک خالد» از وی استقبال کردند.

انتهای پیام/