گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۴:۵۵ و در حوزه های واحدهای دانشگاه آزاد - ۰ نظر
با تجمع و صدور بیانیه صورت گرفت؛

ادامه اعتراض و محکومیت هتک حرمت رسول مهر و رحمت در واحدهای دانشگاهی

خبرگزاری آنا: در ادامه پاسخ به هتک حرمت و اقدامات موهن دشمنان اسلام علیه رسول مهر و رحمت، مراسم اعتراضی با شرکت دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه‌های آزاد اسلامی برگزار شد.

اعتراض دانشگاهیان واحد نجف آباد در پی حرمت شکنی ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص)

به گزارش خبرنگار آنا، به دنبال موج جدید اهانت‌ها و حرمت شکنی‌ها علیه پیامبر اکرم (ص) دانشگاهیان واحد نجف آباد با فریاد زدن شعارهای «لبیک یا رسول الله»، «لبیک یا نبی الله»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسراییل»، «مرگ بر فرانسه»، «مرگ بر انگلیس» و... هتک حرمت نشریه فرانسوی به پیامبر اسلام (ص) را محکوم کردند و از دانشگاهیان سراسر جهان اسلام خواستند تا با تبیین دقیق پشت پردۀ این حرمت‌شکنی‌ها، قدمی در راه اتحاد هر چه بیشتر مسلمانان و صف‌آرایی یک‌پارچه مقابل دشمنان مشترک بشریت و رسیدن به جامعۀ مطلوب اسلامی بردارند.

در بخشی از بیانیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد آمده است: جامعه جهانی و منطقه، این روز‌ها شاهد حوادث مهمی است. عمل ضدانسانی فرهنگ ستیزان غربی در اهانت به ساحت کبریایی اشرف کائنات و فخر بشریت، حضرت محمد (ص) و حمایت احمقانه و تمدن سوز جاهلان مدعیِ آزادی بیان از آن از یک سو و رفتار جاهلانه، خشن و غیراسلامی عده‌ای بظاهر مدافع و معتقد به اسلام از سوی دیگر، فضای بحران خیز و فتنه انگیری را پدید آورده است. آنچه از هر چیز شرم آور‌تر است، اصرار مجله ننگین شارلی ابدو در ادامه اهانت‌ها به پیامبر اسلام و حمایت دولت فرانسه و سران کشورهای غربی از این اقدام ننگ آور است.

دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد با محکوم کردن اهانت به پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم)، که نماد توهین به مقدسات همه انسان‌ها است و طرد هرگونه حرکت افراطی، جنگ افروزانه و تروریستی از مقاومت انسان‌های حق طلب و ملت‌های محروم مسلمان در منطقه حمایت کرده و از ملت شریف ایران و دیگر ملت‌های آزادیخواه، که هوشمندانه و مسئولیت‌شناسانه در صحنه حاضر شدند و ندای حق طلبی و ظلم ستیزی سردادند، سپاسگزاری می‌کند.

همچنین در این مراسم بیانیه‌ای از طرف بسیج اساتید دانشگاه قرائت شد که در بخشی از آن آمده است: دشمنان امت اسلامی و در راس آن‌ها رژیم صهیونیستی، آمریکا و فرانسه و دیگر حامیان استکبار جهانی برای مقابله با استقبال جهانیان از اسلام ناب محمدی (ص) و ممانعت از استقبال جوانان کشور‌های اروپائی به دین مبین اسلام با وقیحانه‌ترین حالت به مقابله با این رویکرد برآمده اند و در کشوری که برای آزادی‌های مسلم شهروندان خود کمترین ارزشی را قائل نیستند با سوء استفاده از لفظ آزادی بیان، یک نشریه صهیونیستی را که به قطب عالم امکان پیامبر بزرگ خدا اهانت می‌کند را تشویق می‌کنند.

بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد اقدام موهن نشریه شیطانی شارلی ابدو و همراهان خارجی و داخلی آن را محکوم می‌نماید و همراه و همگام با ملت آزاده جهان و خصوصاً مردم شریف، مومن و متدین و ولایت مدار ایران اسلامی تا پای جان در مقابله با حرمت شکنی‌ها و دین سیتیزی استکبار جهانی ایستادگی خواهد کرد.

 

رئیس واحد سوادکوه اقدام توهین آمیز به ساحت پیامبر اکرم (ص) را محکوم کرد/تجمع اعتراض آمیز دانشگاهیان

همچنین همگام با دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور، تجمع اعتراض آمیز دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه در محکومیت هتک حرمت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام (ص) در محوطه این دانشگاه برگزار شد. بر اساس این گزارش در این مراسم که با حضور مسئولان، اساتید و دانشجویان این واحد دانشگاهی برگزار شد، شرکت کنندگان با سر دادن فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل و مرگ بر فرانسه عمق نفرت و انزجار خود را از این حرکت ضد اسلامی اعلام داشتند.

در پی اقدام وقیحانه روزنامه فرانسوی در هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر رحمت حضرت محمد (ص)، رئیس واحد سوادکوه در گفتگو با آنا با محکوم کردن اقدام شیطانی و ضد اسلامی مجله صهیونیستی شارلی ابدو در انتشار کاریکاتور توهین آمیز به ساحت مقدس رسول مکرم اسلام (ص) تاکید کرد: بار دیگر دستان پلید اسلام ستیزان از آستین دولت فرانسه بیرون زد و بی‌شک این اقدام ضد دینی با پاسخ شکننده و خشمگین امت اسلامی در سراسر جهان روبرو خواهد شد.

محمد احمدی تصریح کرد: اقدام وقیحانه روزنامه فرانسوی در توهین به ساحت پیامبر لطف و مهربانی که بی‌شک مبین عمق وحشت مستکبران و استثمارگران به سرکردگی آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی از مکتب اسلام است، احساسات مسلمانان سراسر جهان را جریحه دار کرد و اینک بر همه آحاد جامعه اسلامی و مسلمانان سراسر جهان واجب است تا عمق نفرت و انزجار امت واحده اسلامی را به گوش جهانیان برسانند.

محکومیت هتک حرمت نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سروستان

طی مراسمی با حضور حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی امام جمعه سروستان، رئیس، معاونین، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سروستان اقدام شرم آور نشریه فرانسوی در اهانت به ساحت مقدس پیامبر مهربانی، نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) محکوم شد.

در این مراسم که همراه با تلاوت دلنشین زیارت عاشورا همراه بود، امام جمعه سروستان ضمن تقدیر از اقدام شایسته دانشگاه آزاد اسلامی واحد سروستان در محکومیت این اقدام شرم آور گفت: جدال بین حق و باطل از ابتدای خلقت بشر وجود داشته و تا انتهای جهان وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه اخلاق بی‌نظیر پیامبر اکرم منشأ خیر و برکت و جذب مردم در تمامی اعصار خواهد بود افزود: دشمنان اسلام برای برخورد با این دین آسمانی می‌خواهند آن را از ریشه بزنند و به همین خاطر در چند نوبت به پیامبر اسلام اهانت کردند.

امام جمعه سروستان با توجه به اینکه این اقدام باعث ایجاد فرصتی تازه برای مسلمانان جهان شد گفت: مسلمانان از این فرصت خوب استفاده کردند و با واکنش سریع باعث شدند که دشمنان اسلام به اهداف خود نرسند. هر چند ما وظیفه داریم در تبلیغ دین مبین اسلام بیشتر تلاش نماییم.

وی ارسال نامه مقام معظم رهبری برای جوانان اروپا و امریکا را مدبرانه و تاثیر گذار عنوان کرد و افزود: این نامه حاوی نکات بسیار خوبی بود که جوانان را متوجه فطرت خود می‌ساخت که با تحقیق و بدون تاثیر پذیری از سران خود، حقیقت و اصل اسلام را که دین مهربانی و عزت است درک کنند. در پایان این مراسم قطعنامه محکومیت این اقدام شنیع قرائت شد.

تجمع دانشگاهیان دانشگاه آزاد بروجرد در اعتراض به هتک حرمت ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)

در راستای فراخوان معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر تجمع و اعتراض  به هتک حرمت پیامبر اسلام(ص) توسط نشریه موهن فرانسوی، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی امروز چهارشنبه، هشتم بهمن ماه 1393 همزمان با مراسم زیارت عاشورا تجمعی در اعتراض به هتک حرمت روزنامه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)  برپا نمودند و این اقدام اهانت آمیز را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری آنا از بروجرد، در این تجمع اعتراضی که در مسجد بقیة الله الاعظم دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد واقع در مجتمع دانشگاهی امام خمینی (ره) این واحد دانشگاهی برگزار شد، پس از مراسم زیارت عاشورا، حجت الاسلام صادق جعفرپور رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد به سخنرانی پرداخت.

جعفرپور هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر اسلام توطئه استکبار و صهیونیسم جهانی برشمرد و آن را به شدت محکوم کرد.وی فلسفه وجود انبیا و معصومین را بیدار کردن فطرت خداجویی و خدا خواهی در وجود انسانها عنوان کرد و تمسک به پیامبران و معصومین را تنها راه رسیدن به سعادت عنوان کرد.

در پایان این تجمع نیز بیانیه ای از سوی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در محکومیت این اقدام شنیع و ناشایست روزنامه شارلی ابدو قرائت شد.

تجمع دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل

به گزارش خبرنگار آنا، در پی هتک حرمت کوته‌فکران غربی به ساحت مقدس پیامبر رحمت حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل با محکوم کردن اقدامات سخیف استکبار به سرکردگی صهیونیزم جهانی، بعد از خواندن زیارت عاشورا با راهپیمایی و تجمع در کنار یادمان شهدای گمنام دانشگاه حضور یافته و شعار ((لبیک یا رسول الله، مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل)) اقدامات غرب و آمریکا را محکوم و از آنان اعلان انزجار کردند.

بیانیه شورای فرهنگی واحد جویبار در خصوص هتک حرمت ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص)

بار دیگر دستان شوم و پلید اسلام‌ستیزان مستکبر با طراحی صهیونیست جهانی از آستین چهره‌های زبون فرانسه بیرون آمد و مجله صهیونیستی شارلی ابدو با انتشار کاریکاتوری سراسر توهین به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام (ص)، با هدف اسلام‌ستیزی و تقویت پروژه اسلام هراسی و تفرقه‌افکنی میان مسلمانان و معرفی چهره نازیبا از دین مبین اسلام و نبی مکرم آن تکرار شده و احساسات و عواطف تمامی مسلمانان، موحدان و آزادی خواهان را جریحه دار کرد و گواهی دیگر بر دروغین بودن شعار تکراری حقوق بشر و احترام به ادیان و تمدن‌ها توسط آن‌ها بر همگان آشکار شد.

وجود نورانی و نازنین پیام آور رحمت و تعالیم انسانی او، آن چنان سرشار از محبت و جاذبه است که خداوند سبحان او را «رحمه للعالمین» خواند، پر واضح است که چنین جفاهایی نخواهد توانست خویش را در جامه آزادی بیان، بیاراید و ساحت آن را آلوده سازد.
در پی این اهانت بزرگ و وقیحانه، ما دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار با عشق بی‌بدیل خود به پیامبر رحمت و مهربانی، پیرو بیانات اخیر مقام معظم ولایت و رهبری حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله)، انزجار و نفرت خویش را همراه با مسلمین بیدار جهان از این حرکت پلید و اهانت به ساحت پاک نبوی اعلام می‌داریم.

تجمع دانشگاهیان واحد گرمسار در محکومیت اهانت به پیامبرمکرم اسلام (ص)

در پی اهانت روزنامه فرانسوی شارلی آبدو به گوهر و دردانه آفرینش و رسول مهربانی‌ها نبی مکرم اسلام خاتم الانبیاء محمد مصطفی (ص)، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحدگرمسار با تجمع مقابل مسجد امام جعفر صادق (ع) واحد گرمسار و با سر دادن شعارهایی از قبیل «محمد محمد رسول مهربانی» «محمد محمد رحمت جاودانی»، «لبیک یا محمد» «فریاد یا محمدا» «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر فرانسه و مرگ بر انگلیس» و با در دست داشتن پلاکارد و تراکت‌هایی، انزجار خود را از این حرکت ضد ادیان توحیدی نشان دادند.

در بخشی از بیانیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار در محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص) که در این تجمع قرائت شد آمده است: امروز تمام جهان اسلام از اهانت غربی‌ها به پیامبر عظیم‌الشأن اسلام خشمگین‌اند و موج نفرت و انزجار از اهانت مجله فرانسوی که دولتمردان غربی از آن حمایت کرده‌اند همه جا را فرا گرفته است. حتی هنگامی که پاپ اعظم شجاعانه این کار را نهی می‌کند حرف او را کنار گذاشته و می‌گویند ما به توهین خود ادامه می‌دهیم.

دنیا بداند هر روز، روز پیامبرعظیم الشان اسلام است و ما و جوانان مسلمان چون صاعقه‌ای بر نابودی کفار صهیونیسم کمر به همت بسته‌ایم. این اعمال ابلیسی نشانی از ضعف شیاطین است و آزادیخواهان جهان باید در برابر این هجمه دینی بر سکوت خود خاتمه دهند و علمای همه مذاهب وادیان نسبت به محکومیت این جنایت و رسوایی سرسپردگان کفر فریاد برائت و محکومیت سردهند.

ما دانشگاهیان با اعلام انزجار و محکوم نمودن اقدام حق ستیزان و دین ستیزان عالم که در چهرۀ رهبران غرب و گردانندگان سیاست‌های استکباری در جهان تجلی نموده‌اند، به آنان هشدار می‌دهیم اقدامات شنیع و غیر انسانی، در اهانت به اسلام و پیامبر رحمت، روز مرگ استکبار و صهیونیسم بین الملل را جلو انداخته و زمینه ساز نابودی سریع آنان خواهد گردید. در پایان این تجمع دانشگاهیان در مزار دو شهید گمنام واحد گرمسار حاضر و با قرائت فاتحه با آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی تجدید پیمان کردند.

چرا به جای این همه توهین و دروغ، حتی یکبار مسلمانان را به مناظره علمی دعوت نکرده‌اید

در پی اهانت روزنامه فرانسوی شارلی آبدو به گوهر و دردانه آفرینش و رسول مهربانی‌ها نبی مکرم اسلام خاتم الانبیاء محمد مصطفی (ص)، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با تجمع جلوی در مسجد پیامبراعظم (ص) دانشگاه و با سر دادن شعارهایی از قبیل «محمد محمد رسول مهربانی» «محمد محمد رحمت جاودانی»، «لبیک یا محمد» «فریاد یا محمدا» «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر فرانسه و مرگ بر انگلیس» و با در دست داشتن پلاکارد و تراکت‌هایی، انزجار خود را از این حرکت ضد ادیان توحیدی نشان دادند.

به گزارش خبرنگار آنا،مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن طی سخنانی این عمل دور از انسانیت را محکوم کرد و گفت: چرا به جای این همه توهین و دروغ، حتی یکبار مسلمانان را به مناظره علمی دعوت نکرده‌اید؟ آیا جز این است که دست شما در مناظره علمی، خالی است و می‌دانید که در این صورت بانگ رسواییتان گوش فلک را کر خواهد کرد؟

 حجت‌الاسلام ابراهیم سراج  افزود: چرا مسلمانان مقابل حجم گسترده توهین به مقدساتشان، هیچ گونه توهینی به اعتقادات مسیحی و یهودی نکرده و نمی‌کنند؟ آیا جز این است که بر رفتار مسلمانان، عقل و اندیشه حاکم است؟

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن گفت، اگر مسلمانان تروریست هستند، شما بگوئید عوامل جنگ جهانی اول و دوم که در آنها، بیش از یکصد میلیون انسان جان باختند، چه کسانی بودند؟ مسلمانان یا اروپا و غرب؟ امیدواریم جهان نسبت به حیله‌ها و دروغ پردازی‌های دولت‌های اروپا و امریکا آگاه شده و علیه آنان به پا خیزند.

محکومیت اهانت به پیامبر رحمت از سوی دانشگاهیان واحد امیدیه

به گزارش خبرنگار آنا، در پی اهانت روزنامه فرانسوی شارلی ابدو به رسول مهربانی‌ها نبی مکرم اسلام خاتم الانبیاء محمد مصطفی (ص) به همت دفتر فرهنگ اسلامی دانشگاه، اساتید، کارکنان و دانشجویان واحد امیدیه با حضور حجت الاسلام علیزاده و جمعی از مسئولین شهرستان با تجمع در مسجد امام خمینی (ره) این دانشگاه اقدام مجله صهیونیستی شارلی ابدو در توهین به ساحت مقدس نبی مکرم (ص) را محکوم کردند.

 

دانشگاهیان این دانشگاه با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکومیت این اهانت افزودند: ما دانشگاهیان دانشگاه آزاداسلامی واحدامیدیه همگام و هم صدا با تمامی مسلمانان و آزادیخواهان جهان ضمن حمایت کامل از ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) و محکومیت اقدام ناشایست نشریه شارلی ابدو اعلام می‌داریم به‌‌‌ همان اندازه که ترور فیزیکی محکوم است ترور عقیدتی و اعتقادی نیز محکوم است و از عموم آزادمردان و پیروان ادیان آسمانی به ویژه علما و نخبگان امت اسلام می‌خواهیم تا در برابر این اقدام وقیحانه موضعگیری نموده و جهت افشای پشت پرده جریان‌های تروریستی اسلام نما و همچنین دشمنان پلید اسلام ستیز و اهانت کنندگان به ساحت مقدس حضرت ختمی مرتبت (ص) تلاش کنند.

بیانیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در محکومیت هتک حرمت به ساحت پیامبر اکرم (ص)

فاجعه هتک حرمت بی‌شرمانه نشریه فکاهی فرانسوی شارلی‌ابدو به ساحت مقدس نبی اکرم (ص) بی‌شک دلهای یک‌ونیم میلیارد مسلمان سراسر جهان را جریحه‌دار کرده و بار دیگر خروش عظیم پیروان پیامبر رحمت و رأفت حضرت محمد مصطفی (ص) را به منصه ظهور درآورده است.

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه با محکوم کردن اهانت به پیامبر گرامی اسلام که نماد توهین به مقدسات همه انسان‌ها است، هرگونه حرکت افراطی، جنگ افروزانه و تروریستی از طرف مدعیان آزادی در برابر انسان‌های حق طلب و ملت‌های محروم مسلمان در منطقه را محکوم می‌کند و با تسلیت به ساحت مقدس ولی عصر و رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و تمامی مسلمین جهان این اقدام بی‌شرمانه نشریه فرانسوی شارلی ابدو را محکوم می‌کند و از تمامی مسلمانان و علمای اسلام می‌خواهد با حفظ وحدت و همبستگی در مقابل این اهانت ساکت ننشسته و انزجار خود را نسبت به این عمل زشت و سنگین نشان دهد.

به گزارش خبرنگار آنا، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در اعتراض و محکوم کردن هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)، به کمپین عشاق پیامبر رحمت و مهربانی پیوستند.

استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در یک تجمع، اعتراض و انزجار خود را نسبت به اقدام بی‌شرمانه استکبار و رژیم صهیونیستی در هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) اعلام کردند.

 حاضران با شعار «لبیک یا رسول الله و مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» اعلام کردند که دشمنان اسلام و در راس آنها رژیم صهیونیستی و حامیان قسم خورده آنان هرگز نمی‌توانند با دسیسه‌ها و بهانه‌های مختلف عزت و حرمت دین اسلام را خدشه‌دار کنند و یقینا این اقدامات باعث تحکیم وحدت مسلمان خواهد شد و روز به روز دین اسلام در جهان گسترش یافته و در حال جهانی شدن است.

حجت‌الاسلام حبیبی تبار مدیر گروه معارف اسلامی واحد ساوه در این مراسم  با محکوم کردن اهانت به ساحت مقدس پیامبر (ص) اظهار کرد: امروزه اسرائیل اگر تروری انجام می‌دهد مترصد آن است که انتقاد جانانه‌ای از آنها گرفته شود و واقعا می‌ترسند و نگرانند لذا اینها از اسلام سیلی خورده‌اند و تحقیر شده‌اند و همانطور که مشاهده می‌کنید هر روز یک دسیسه می‌کنند یک روز در جهان چهره ترور و خشونت و ضد عقلانیت را به عنوان اسلام مطرح می‌کنند بعد هم از آن دفاع می‌کنند افرادی مثل القاعده و داعش و.. را مسلمان جلوه می‌دهند اما در این راه‌ها نیز به توفیقی دست نیافته و چهره پلید آنان آشکار شده است.

انتهای پیام/ع