گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۷/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۷:۲۲ و در حوزه های رسانه‌های دیگر - ۰ نظر

ماجرای توصیه سه قاضی بلندپایه کشور به احمدی‌نژاد درباره پست رحیمی

خبرگزاری آنا: مشاور فرهنگی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در وبلاگ خود به ماجرای توصیه سه قاضی بلندپایه کشور که مطلع فساد اقتصادی محمد رضا رحیمی بودند و به احمدی نژاد توصیه کرده بودند او را به عنوان معاون اول خود انتخاب نکند، اشاره کرده است.

به گزارش آنا، غلامعلی رجایی نوشت:

بالاخره تبعات حکم قطعی محمدرضا رحیمی آن مرد رفته! را از خموشی رسانه ای به درآورد .

دفتر وی دربیانیه ای مختصر ضمن قابل تامل دانستن! این حکم قضایی تایید شده توسط دیوان عالی کشور، گفته این  امر به مجلس مربوط است نه دولتهای مظلوم  نهم و دهم . نمردیم و معنای مظلومیت را هم فهمیدیم.

انگار نه انگار سه قاضی بلندپایه کشور که درجریان کامل پرونده رحیمی بودند وقتی دریافتند محمود احمدی نژاد می خواهد  وی را به معاون اولی خود نصب کند نزد رییس دولت رفته و وی را از این انتصاب بازداشتند، اما نه تنها از اتمام حجت خود هیچ نتیجه ای نگرفتند که بنا بگفته دکتراحمد توکلی با نطق یکصددقیقه ای آن مرد رفته روبرو شدند!

اتهام فساد مالی علیه آقای رحیمی نخستین بار در سال 90 توسط الیاس نادران نماینده مجلس به صورت علنی مطرح شد، در آن زمان آن رفته گفت: "اگر ثابت شود که رحیمی حتی یک ریال هم اختلاس کرده در تلویزیون از مردم عذرخواهی می کنم."

با این بیانیه ها افکارعمومی بازی نمی خورد .

آن رفته باید به مردم توضیح بدهد به رغم اعلام حجت سه قاضی مبنی بر قطعی بودن مجرمیت رحیمی درپرونده دیوان منحاسبات که از آن عدم صلاحیت وی مستفاد می شد چرا  او رحیمی را نه تنها به معاون اولی خود منصوب نمودکه دراقدامی حیرت انگیز ریاست ستاد  مبارزه با مفاسداقتصادی را هم به او واگذار کرد ودر پایان از کیسه سوراخ بیت المال  به وی مدال خدمت -که می گویند برابر با یکصد سکه ارزش ریالی دارد - اعطانمود!

در خبرها آمده بود اسحاق جهانگیری، در یک نشست اقتصادی گفته است: "بر اساس تدبیر دولت گذشته و برای کنترل قیمت ارز، میلیارد‌ها دلار از پول کشور را در قالب حواله یا پول نقد به صرافی‌های دبی و استانبول فروختند و ظرف 17 ماه، 22 میلیارد دلار پول کشور به خارج صادر شد، ."

آن رفته اگر می خواهد به مردم پاسخ بگوید بهتر است جواب مصاحبه آقای جهانگیری معاون اول دولت فعلی را مبنی بر چرایی عدم بازگشت این پولها  به کشورتوضیح بدهد.

انتهای پیام/