گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۷/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۴:۴۴ و در حوزه های اقتصادی - ۰ نظر
مدیرعامل بانک صنعت و معدن خبر داد

راه‌اندازی ۵۸ طرح صنعتی با ۴۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری

خبرگزاری آنا: مدیرعامل بانک صنعت و معدن از راه‌اندازی ۳۶ واحد صنعتی در ۹ ماهه اول امسال و پایان ۲۲ طرح دیگر تا پایان سال جاری از سوی این بانک خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی آنا،‌ علی اشرف افخمی حجم سرمایه‌گذاری انجام شده در این طرح‌ها را 4500 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: با راه‌اندازی کامل این پروژه‌ها تا پایان امسال 6700 شغل جدید به طور مستقیم ایجاد خواهد شد.

وی منابع ارزی سرمایه‌گذاری شده در این طرحها را معادل 1.4 میلیارد یورو اعلام کرد و افزود: واحد فروسیلیس همدان که 2 ماه پیش با سرمایه‌گذاری 7 میلیون یورو مورد بهره برداری قرار گرفت، واحد مولد برق یزد که سه ماه پیش تولید آزمایشی خود را با سرمایه‌گذاری 210 میلیون یورو آغاز کرد و واحد تولید شمش رویال در بیرجند که با 16 میلیون یورو سرمایه‌گذاری به مرحله تولید رسیده‌، از جمله واحدهایی است که طی 9 ماهه گذشته با حمایت مالی و با استفاده از منابع بانک صنعت و معدن تجهیز مالی و راه‌اندازی شد.

او در ادامه از راه‌اندازی 23 طرح دیگر تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: منابعی که برای این طرح‌ها مورد استفاده قرار گرفته معادل 620 میلیون یورو است.

وی همچنین  از راه‌اندازی طرح‌های پتروشیمی لرستان با 232 میلیون یورو، کارخانه پتروشیمی اهواز با 230 میلیون یورو و  واحد تولید کف پوش و MDF در اردبیل با 11 میلیون یورو تا پایان سال خبر داد.

انتهای پیام/