گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۷/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۳:۰۰ و در حوزه های اقتصادی - ۰ نظر
در بازار لپ‌تاپ، تبلت و گوشی‌های همراه؛

دست دلالان از قیمت‌گذاری کوتاه می‌شود

خبرگزاری آنا: عضو شورای قیمت‌گذاری لپ‌تاپ، تبلت و گوشی‌های همراه با اشاره به تفاوت قیمت‌گذاری کالا و محصولات کامپیوتری، گفت: تعادل قیمت در بازار کامپیوتر و گوشی‌ به ارائه قیمت واحد از سوی تمام فعالان این صنف بستگی دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی آنا، محمدحسن محمدی با بیان اینکه نوسانات نرخ دلار می‌تواند به عنوان اصلی‌ترین عامل تعیین‌کننده در قیمت لوازم و قطعات تلفن همراه وارداتی مطرح باشد،‌ یادآور شد: تاثیر قیمت ارز و دلار بر کالاهای خریداری‌شده یا در حال خرید از خارج به حدی است که فروشنده به صورت روزانه قیمت‌ها را با احتساب نرخ ارز محاسبه می‌کند تا بتواند از عهده حواله‌های ارزی بابت خرید کالاها برآید و قیمت واقعی کالا را با توجه به موجودی انبار خود و نرخ ارز اعلام کند.

او ادامه داد: در شرایط کنونی وضع بازار لپ‌تاپ و گوشی‌های همراه به سمتی رفته است که واردکننده و فروشنده از شیوه‌های نقدی دو یا سه مرحله‌ای استفاده می‌کنند تا بتوانند راحت‌تر به سود خود دست یابند که دلیل اصلی این اتفاق، کاهش نقدینگی فعالان صنفی است.

محمدی تصریح کرد: در این وضعیت ما به عنوان پیشروی ارائه فهرست قیمت‌های خود به رسانه‌ها، اقدامی را در پیش گرفته‌ایم تا سایر فعالان صنف را به این کار تشویق و زمینه‌ای فراهم کنیم تا مشتری همواره فهرست قیمتی ثابت یا نزدیک به هم از کالاهای مشابه در اختیار داشته باشد.

وی ادامه داد: با این روش، علاوه بر اینکه قیمت محصولات برای عرضه به مصرف‌کننده به ثبات نسبی می‌رسد، دست دلالان هم برای اعمال قیمت‌های نجومی هنگام خرید و فروش محصولات کوتاه می‌شود و مشخصات تخصصی و صحیح در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/