گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۸/بهمن/۱۳۹۳ - ۰۹:۱۳ و در حوزه های ورزشی - ۰ نظر
در گفت‌وگو با آنا

مسیحا اکبر: مسابقات جامانده از المپیاد دانشجویی در دهه فجر برگزار می‌شود

خبرگزاری آنا: معاون فنی و عمرانی سرپرست فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی گفت: مسابقات رشته‌های باقی‌مانده از المپیاد دانشجویی در قالب رقابت‌های دهه فجر برگزار خواهد شد.

مجید مسیحا اکبر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا،‌از برگزاری مسابقات المپیاد ورزشی دانشجویان در سال 95 به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد و گفت: در این دوره از مسابقات همه دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم از جمله دانشگاه‌های غیرانتفاعی می‌توانند حضور داشته باشند. 

وی با اشاره به مسابقات سال 93 که به میزبانی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد، اظهار کرد: به دلیل زمان کمی که از هنگام برنامه‌ریزی‌شده تا شروع مسابقات در اختیار داشتیم، نتوانستیم در همه رشته‌ها مسابقات را برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: رشته‌های جامانده از المپیاد در قالب مسابقات دهه فجر برگزار خواهد شد. بر همین اساس در بخش بانوان رشته‌های هندبال، کاراته و تیراندازی به ترتیب به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد، صنعتی اصفهان و صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

مسیحا اکبر همچنین درباره برگزاری مسابقات در بخش مردان اظهار کرد:  پسران در مسابقات دهه فجر در رشته‌های هندبال، تکواندو، جودو ، تیراندازی و کاراته برگزار می‌شود که دانشگاه‌های صنعتی شاهرود، خواجه نصیر ، قم، صنعتی امیرکبیر و شهید باهنر کرمان میزبان خواهند بود.

وی همچنین از برگزاری مسابقات لیگ دانشجویی به صورت آزمایش خبر داد و گفت:  در رشته فوتسال این کار را انجام داده‌ایم و مقرر شده است در رشته شطرنج هم این شیوه را پیاده کنیم. که امیدوارم نتیجه خوبی داشته باشد.

معاون فنی سرپرست فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در پایان گفت: مهم‌ترین بحثی که در برگزاری مسابقات المپیاد دانشجویی داشتیم این بود که ایمن‌سازی فضاهای ورزشی را مد نظر قرار دهیم و تمام تلاش خود را در بحث بهبود آن به کار گیریم؛ اقدامی که بسیار حائز اهمیت است و پیش از این چندان مورد توجه قرار نمی‌گرفت.

انتهای پیام/