گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۷/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۰:۳۶ و در حوزه های اجتماعی - ۰ نظر
رئیس پلیس راهور پایتخت خبر داد

کنترل محدوده «زوج و فرد» با دوربین از اسفند

خبرگزاری آنا: رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: از اوایل اسفندماه محدوده طرح زوج و فرد از طریق دوربین نظارت خواهد شد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سرهنگ حسینی روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران گفت:‌ همزمان با کنترل محدوده زوج و فرد با دوربین، به تدریج نیروهای اجرایی را جمع‌آوری خواهیم کرد و ورود به محدوده زوج و فرد 20 هزار تومان جریمه دارد.

وی با اشاره به کاهش نرخ صدور جریمه در مناطق مجهز به دوربین، گفت: دوربین های ثبت سرعت نسبت به سال گذشته 58 درصد افزایش داشته اما در مقابل جریمه آنها 7 درصد کاهش یافته است. همچنین میزان دوربین‌های ورود به محدوده طرح ترافیک 17 درصد افزایش داشته اما در این مناطق نیز اعمال قانون کمتر شده است که ما نیز دنبال همین هستیم.

به گفته رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، از ابتدای اسفند امسال مجموعا 113 دوربین شامل چراغ قرمز، خروج از طرح ترافیک و سرعت که در محدوده زوج و فرد فعال هستند، به ثبت تخلفات ورود غیرمجاز به محدوده زوج و فرد هم خواهند پرداخت و در حقیقت این دوربین‌ها کاربری دوگانه دارند.

وی اعلام کرد: فاز دوم این طرح اردیبهشت ماه سال اینده اجرایی خواهد شد و بر اساس آن تعداد 125 دوربین در معابر ورودی و تعداد 50 دوربین هم در محدوده داخلی تخلفات ورود و تردد در محدوده زوج و فرد را ثبت خواهند کرد.

سرهنگ حسینی همچنین گفت: ما هزار دوربین کنترلی در پایتخت داریم که اینها قابلیت چرخش 360 درجه ای دارند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح «ایست به احترام زندگی» به شکل پررنگ در دو منطقه 6 و 8 ادامه داد: به طور کلی 98 درصد رانندگان رعایت می‌کنند و پشت خط ایست متوقف می‌شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در 10 ماهه امسال 12 میلبون مورد تخلف رانندگی در پایتخت ثبت شده که 4 میلیون آن توسط دوربین بوده است.

بنا به گفته فرمانده پلیس راهور سرعت غیرمجاز، عبور از چراغ قرمز و عبور از محل ممنوع سه تخلف عمده حادثه ساز پایتخت است.

انتهای پیام/