گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۷/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۰:۱۹ و در حوزه های اقتصادی - ۰ نظر
رئیس اتحادیه رستوران‌داران تهران:

استفاده از گوشت الاغ در رستوران‌های تهران کذب است

خبرگزاری آنا: در حالی که فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری فروشندگان گوشت الاغ به رستوران‌های تهران خبر داده بود، رئیس اتحادیه رستوران‌داران تهران هر گونه استفاده از گوشت غیرمجاز در رستوران‌ها را به شدت تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی آنا،‌ سردار ساجدی‌نیا روز گذشته اعلام کرد که در عملیات هدفمند پلیس، 79 سارق در قالب 10 باند دستگیر شدند که یک باند 3 نفره گوشت‌های سرقتی را به رستوران‌ها می‌فروخت. به گفته او، این افراد در اعترافات بیان کردند که گوشت الاغ به رستوران‌ها می‌فروخته‌اند.

در پی این اعلام،‌ سید علی اصغر میر ابراهیمی رئیس اتحادیه رستوران‌داران تهران با رد هر گونه استفاده گوشت الاغ در رستوران‌های سطح شهر، گفت: استفاده رستوران‌های تهران از گوشت الاغ به هیچ وجه صحت ندارد.

وی افزود: همه رستوران‌های تهران ماهیانه یک‌بار توسط نمایندگان سازمان دامپزشکی کشور مورد نظارت و رصد قرار می‌گیرند و به همین دلیل سلامت مواد اولیه به کار رفته در آنها کاملا مورد تایید مراجع ذیصلاح بهداشتی است.

او ادامه داد: نمایندگان سازمان دامپزشکی کشور ماهیانه یک‌بار با انجام آزمایش ADNA سلامت مواد غذایی رستوران‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد و از آنجا که رستوران‌ها مواد اولیه خود را ماهی یک بار تهیه می‌کنند، بنابراین نظارت ماهیانه سازمان دامپزشکی پاسخگوی سلامت این مواد است.

انتهای پیام/