گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۷/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۰:۳۵ و در حوزه های اجتماعی - ۰ نظر
وزیر بهداشت مطرح کرد

کمبود هزار تخت بیمارستانی در استان هرمزگان

خبرگزاری آنا: وزیر بهداشت با اعلام کمبود هزار تخت بیمارستانی در استان هرمزگان گفت: امیدواریم در قالب همکاری‌های بخش‌های مختلف دولت و مراکزی که البته تحت مدیریت ما نیست اما امکان بهره‌مندی از امکانات آن‌ها وجود دارد، برخی از مشکلات حل شود البته این راهکار کوتاه مدت است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، سید حسن هاشمی در سفر به استان هرمزگان پس از حضور در جلسه هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه برخی از حاشیه‌های شهر‌ها تحت پوشش پزشک خانواده قرار گرفته است، تاکید کرد: برای اجرای سراسری پزشک خانواده نیازمند فراهم شدن زیرساخت‌ها هستیم.

وی نظام ارجاع را یکی از بخش‌های برنامه پزشک خانواده برشمرد که بر اساس آن پس از بررسی مراجعه کننده پزشک او را به سطوح 2 و 3 ارجاع می‌دهد و باید برای این سطوح به قدر کافی پزشک آموزش دیده وجود داشته باشد و اعتبارات مورد نیاز نیز تامین شود.

هیچ مرکز بهداشتی بدون پزشک در استان هرمزگان نداریم

وزیر بهداشت با اعلام اینکه هیچ مرکز بهداشتی بدون پزشک در استان نداریم، گفت: نسبت به سفر قبلی که به این استان داشتم پیشرفت‌های خوبی در بخش‌های مختلف حاصل شده است.

وی اظهار کرد: سفر به هرمزگان به منظور همراهی با دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و نیز بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی و دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان صورت گرفته است.

وی افزود: به لطف خدا کارهای خوبی به همت رئیس دانشگاه علوم پزشکی و همکاری مسئولان استان در قالب طرح تحول صورت گرفته است که بهسازی فضای بیمارستانی، اتاق عمل و... از این جمله است.

هاشمی یادآور شد: حضور متخصصان در بخش‌های مختلف با سفر قبلی قابل مقایسه نیست و در حال حاضر در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی و تمامی مناطق و جزایر استان که حتی جمعیتی زیر 1500 نفر دارند، پزشک حضور دارد، حال اینکه این مناطق در گذشته از داشتن پزشک محروم بوده‌اند.

کمبود هزار تخت بیمارستانی در استان هرمزگان

وی افزود: همچنان کمبودهایی نیز وجود دارد و در برخی مراکز با تراکم جمعیتی نیازمند حضور چند پزشک هستیم که تلاش می‌کنیم این امر محقق شود.

وزیر بهداشت با اعلام کمبود هزار تخت بیمارستانی در استان هرمزگان گفت: در قالب همکاری‌های بخش‌های مختلف دولت و مراکزی که تحت مدیریت ما نیست اما امکان بهره‌مندی از امکانات آن‌ها وجود دارد تلاش می‌شود برخی از مشکلات حل شود که البته این راهکار کوتاه مدت است.

هاشمی گفت: در بلند مدت با برنامه ریزی‌های صورت گرفته از سوی دانشگاه و استانداری بخشی از کمبود‌ها برطرف خواهد شد.

وی با ناکافی خواندن اعتبارات فعلی برای رفع کمبود‌ها عنوان کرد: باید از طرقی غیر از اعتبارات دولتی اقدام شود و به حل مشکلات پرداخت.

وزیر بهداشت یادآور شد: در حال حاضر شاهد رضایت نسبی در میان مردم هستیم که امید می‌رود با جدیت استاندار و دانشگاه علوم پزشکی حلقه‌های اجرای طرح تحول نظام سلامت کامل شود و سال آینده قطعا توام با خبرهای خوبی برای مردم منطقه است.

هاشمی گفت: آنچه باعث آرامش مردم می‌شود این است که احساس کنند خدمتگزاران آن‌ها صادقانه هر آنچه در توان دارند انجام می‌دهند و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز دارد در این مسیر ‌‌نهایت تلاش خود را می‌کند.

وی با یادآوری حضور استاندار در جلسه هیات وزیران گفت: شاهد بودم با حضور استاندار شخص رئیس جمهوری تمامی مصوبات سفر را جزء به جزء پیگیری کردند و در حال حاضر خوشبختانه تعهدات مالی دولت در این بخش انجام شده و پروژه‌ها در دست اقدام است.

هاشمی افتتاح مرکز فوق تخصصی «سوانح سوختگی شفا»، مرکز «ام آر آی» میناب و ایجاد بخشی از خانه‌های بهداشت را که از پیشرفت خوبی نیز برخوردار است از اقدامات مورد نیاز صورت گرفته دانست.

مرکز MRI بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب به بهره برداری رسید

در سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان هرمزگان مرکز MRI بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب صبح امروز به بهره برداری رسید.

تجهیز بیمارستان حضرت ابوالفضل میناب از مصوبات سفر استانی دولت یازدهم بوده است و برای راه اندازی این مرکز MRI، اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال تخصیص یافته است.

مرکز سوانح سوختگی شفا در بندرعباس افتتاح شد

مرکز سوانح سوختگی بندرعباس با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

جهانگیری افتتاح مرکز سوانح سوختگی بندرعباس را مهم دانست و گفت: تاکنون مردم استان هرمزگان و برخی استان‌های همجوار برای درمان مشکلات ناشی از سوانح سوختگی با مشکل مواجه بودند که با افتتاح این مرکز بسیاری از آن مشکلات حل خواهد شد.

بنابراین گزارش؛ محمد شکاری قائم مقام وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز در مراسم افتتاح این مرکز گفت: مرکز فوق تخصصی سوانح و سوختگی هرمزگان دارای سه اتاق عمل، یک اتاق ترمیم جراحی، بخش معاینه، اورژانس، آزمایشگاه و رادیولوژی است که با اعتباری بالغ بر 139 میلیارد ریال و با زیر بنای 5 هزار و 878 متر امروز با حضور وزیر محترم بهداشت آغاز به کار کرد.

شکاری افزود: با بهره برداری از این مرکز علاوه بر رفع نیاز بیماران حادثه دیده در استان، شهرستان‌های همجوار در دیگر استان‌ها هم از خدمات مرکز تخصصی سوانح و سوختگی بهره‌مند می‌شوند.

قائم مقام وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تصریح کرد: عملیات ساخت مرکز سوانح و سوختگی شفا بندرعباس از دیماه 1390 آغاز شده بود و امروز با حضورمعاون اول رئیس جمهوری و وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.

گفتنی است همزمان با بهره برداری این مرکز درمانی، 72 پروژه بهداشتی و درمانی نیز در سطح استان هرمزگان با اعتباری بالغ بر 402 میلیارد ریال افتتاح شد.

بازدید وزیر بهداشت از مرکز مشاوره زنان آسیب پذیر در بندرعباس

وزیر بهداشت در سفر به استان هرمزگان پس از پایان جلسه هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در معاونت غذا و داروی این دانشگاه از مرکز DIC مرکز مشاوره زنان آسیب پذیر در بندرعباس بازدید کرد.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در بازدید یک ساعته از این مرکز، با روند پذیرش و خدمات این مرکز آشنا شد و از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در کمک به بیماران و اقشار آسیب پذیر قدردانی کرد.

بازدید وزیر بهداشت از آزمایشگاه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از آزمایشگاه کنترل کیفی مواد خوراکی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بازدید کرد و در بین کارکنان این آزمایشگاه حضور یافت و از نزدیک با آنان به گفتگو  پرداخت و با توجه به نیاز دستگاه‌های پیشرفته آزمایشگاهی بر تهیه و تامین درخواستهای کار‌شناسان این آزمایشگاه مبنی بر خرید دستگاه‌های پیشرفته آزمایشگاهی تاکید کرد.

براساس این گزارش،  رویا فلاح شجاعی مسئول آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این بازدید گفت: این آزمایشگاه به دستگاه هواساز برای کاهش میزان رطوبت در محیط آزمایشگاه و همچنین دستگاه‌های پیشرفته آزمایشگاهی جهت ارتقای کمی و کیفی آزمایشات نیاز دارد تا بتوان بیشترین آزمون‌ها را جهت بدست آوردن بهترین جواب‌ها بدست آورد.

وزیر بهداشت نیز در همین خصوص بر تامین اعتبار و خرید تجهیزات مورد نیاز این آزمایشگاه تاکید کرد.

گفتنی است: آزمایشگاه کنترل کیفی مواد خوراکی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو، با زیر بنای 800 متر مربع و 21 کار‌شناس آزمایشگاه کار آزمایش بر روی مواد اولیه کارخانجات، مواد خوراکی آرایشی و بهداشتی وارداتی و صادراتی و همچنین نمونه‌های ارسالی از معاونت بهداشتی استان را بر عهده دارد.

هاشمی پس از بازدید از آزمایشگاه کنترل کیفی مواد خوراکی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو در جلسه هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس حضور یافت.

انتهای پیام/