گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۷/بهمن/۱۳۹۳ - ۰۹:۰۹ و در حوزه های اقتصادی - ۰ نظر
گزارش آنا از تخلف تازه موبایل فروشان؛

فروش سیم‌کارت بدون تغییر نام

خبرگزاری آنا: گرچه ثبت کد ملی برای خرید سیم‌کارت تلفن همراه الزامی است، اما این روزها به راحتی می‌توان سیم‌کارت‌هایی به نام دیگران را از موبایل‌فروشی‌های خیابان جمهوری خرید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی آنا، هنگام خرید و فروش سیم‌کارت در مراکز رسمی، ثبت نام و نام خانوادگی و نیز کد ملی الزامی است. این الزام هم برای آن است که در مواقع شکایت یا پیگیری قضایی موضوعاتی مانند مزاحمت تلفنی، امکان ردیابی صاحب خط وجود داشته باشد.

حتی به تازگی معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده که از نیمه دوم بهمن ماه، سیم‌کارت‌هایی که کد ملی ندارند، قطع می‌شوند.

با این حال موبایل‌فروشان خیابان جمهوری روش جدیدی را برای فروش سیم‌کارت به کسانی که به دلایلی علاقه ندارند خط تلفن به نامشان باشد، ابداع کرده‌اند. در این روش، خریدار با پرداخت هزینه چند برابری برای خرید سیم کارت اعتباری، می‌تواند بدون هیچ نگرانی سیم‌کارتی به نام دیگران را خریداری کند.

در حال حاضر سیم‌کارت‌های دست چندم ایرانسل که قیمت اولیه آنها 5 هزار تومان است، با قیمت 40 تا 50 هزار تومان به مشتریان فروخته می‌شوند. این سیم کارت‌ها به نام افرادی است که یا از کشور خارج شده‌اند و یا اطلاعی از الزام تغییر مشخصات هنگام واگذاری سیم‌کارت ندارند.

خریدن این سیم‌کارت‌ها گرچه می‌تواند برای صاحب جدید و قدیمش دردسرهای زیادی ایجاد کند، اما برای کسانی که می‌خواهند از یک خط تلفن سو‌ء استفاده کنند، بسیار کاربردی است و به همین دلیل مشتریان زیادی هم دارد.

انتهای پیام/