گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۶/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۵:۳۷ و در حوزه های اجتماعی - ۰ نظر
علی‌اصغر فانی:

آموزش و پرورش به مدیری استراتژیک همچون علاقه‌مندان نیازمند است

خبرگزاری آنا: وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه وزارت آموزش و پرورش یک نهاد استراتژیک است گفت: آموزش و پرورش یک نهاد زمانبر و دیربازده است و باید برای بازدهی یک موضوع تلاش فراوانی انجام شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا علی اصغر فانی در مراسم گرامیداشت مهندس علاقه‌مندان معاون سابق وزارت آموزش و پرورش که بعد از ظهر امروز (6 بهمن ماه) برگزار شد با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت از جنس استراتژیک است و یک فعالیت مقطعی نیست، گفت: تعلیم و تربیت فرآیندی نیازمند زمان است و هر کسی که در این حوزه فعالیت می‌کند باید فردی با حوصله و مقاوم باشد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش یک نهاد زمانبر و دیر بازده است، اظهار کرد: بیشتر از یکسال طول می‌کشد تا فعالیت‌های انجام شده در حوزه آموزش و پرورش به نتیجه برسد. هر مدیری که خوب کار کند و کار خوب انجام دهد باعث می‌شود بهره‌وری، اثربخشی و کارایی افزایش یابد.

فانی ادامه داد: آموزش و پرورش و تعیلم و تربیت زیر ساخت سرمایه انسانی هر کشور را تامین می‌کند و این نشان دهنده این موضوع است که آموزش و پرورش یک سازمان استراتژیک است و ما در این سازمان به مدیران استراتژیک نیازمند هستیم.

وی افزود: مدیران وقتی وارد یک سازمان می‌شوند باید تهدید‌ها، فرصت‌ها، ضعف‌ها و قوت‌ها را مورد بررسی قرار دهند زیرا آموزش و پرورش به نیروهایی نیاز دارد که ضمن تحلیل محیط داخلی سازمان نسبت به محیط خارجی سازمان نیز واقف باشند و بتوانند یک برنامه استراتژیک را در سازمان اجرا کنند.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مرحوم علاقه‌مندان هم آموزش و پرورش و هم نیازهای کشور را می‌شناخت بیان کرد: وی آینده آموزش و پرورش را می‌دید و همینطور آینده‌ای برای آموزش و پرورش تعریف می‌کرد. مرحوم علاقه‌مندان علاوه بر آینده نگری، آینده نگاری هم داشت و برنامه‌هایی را شروع کرد و آن‌ها را به نتیجه رساند.

فانی با اشاره به برخی از فعالیت‌های مرحوم علاقه مندان عنوان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای جدای از علاقه مندان تعریف شدنی نیست و با نام وی گره خورده است و علاقه مندان پیشتاز انطباق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با آموزش و پرورش کشور است. اجرا و طراحی نظام متوسطه و همین طور ایجاد شاخه کار و دانش فعالیت بزرگی بود که مرحوم علاقه مندان انجام داد.

فانی ادامه داد: سازمان استراتژیک آموزش و پرورش به مدیری استراتژیک همچون علاقه مندان نیازمند بود البته باید به این نکته اشاره کنم که راه اندازی سامانه فناوری اطلاعات در آموزش و پرورش مرهون زحمات مرحوم علاقه‌مندان است.

وی خاطرنشان کرد: امروز در اینجا جمع شده‌ایم تا از زحمات وی تقدیر به عمل آوریم و امیدوارم بتوانیم رهروان خوبی برای راه مرحوم علاقه مندان باشیم.

انتهای پیام/