گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۶/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۴:۳۴ و در حوزه های رسانه‌های دیگر - ۰ نظر

یک پیشنهاد ژورنالیستی برای «مبارزه با تروریسم»

خبرگزاری آنا: بک فعال رسانه‌ای پیشنهادی جهت تشکیل «پیمان مبارزه با تروریسم» توسط کشورهای قربانی تروریسم درخاورمیانه ارائه کرده است.

رضا نساجی مدیرمسئول سایت مبارزه در صفحه شخصی خود در گوگل پلاس نوشت:

حال که پیداست ائتلاف جهانی علیه داعش به نتیجه نرسیده، یک اقدام ابتدایی اما موثر در مسائل منطقه، شاید این باشد که کشورهای ایران، عراق، سوریه، لبنان و یمن - و صد البته افغانستان - «پیمان مبارزه با تروریسم» منعقد و «فهرست مشترک گروه‌های تروریستی» تعریف کنند که از القاعده و داعش گرفته تا الشباب و بوکوحرام - و صد البته طالبان، جیش‌العدل و... در شرق و جنوب شرقی ایران وافغانستان - را تحت تعقیب قرار داده، اقدام متقابل برای اعزام نیروهای مسلح این کشور‌ها به خاک یکدیگر جهت همکاری در مقابله با تروریسم، قانونی شود.

بدین ترتیب نه تنها اتهام واهی حمایت از تروریسم به این کشورها منتفی خواهد شد، بلکه به عنوان قربانیان اصلی تروریسم در جهان، فرصت اقدامات جدی برای مبارزه با این گروه‌ها و افشای حمایت‌های خارجی از آنان خواهد بود.

ضمن اینکه کشورهایی مثل ترکیه و پاکستان هم که از امضای این پیمان همکاری سر باز زنند، به شکل جدی‌تری در مجامع منطقه‌ای و جهانی متهم به تروریسم‌پروری می‌شوند.

(البته این فقط پیشنهاد یک ژورنالیست است و تخصصی در این زمینه - در باب امکان تحقق، اقدامات مشابه و... - ندارم.)

انتهای پیام/