گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۶/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۳:۵۴ و در حوزه های سیاسی - ۰ نظر
ابطحی در گفت‌وگو با آنا:

احمدی‌نژاد تعبیر «کابینه خط قرمز من است» را در دفاع از رحیمی به کار برد/ او مسئول تأخیر رسیدگی به پرونده رحیمی است

خبرگزاری آنا: رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهوری اسبق کشورمان، با بیان اینکه "احمدی‌نژاد مسئول تأخیر رسیدگی به پرونده رحیمی است"، گفت: رئیس‌جمهوری سابق در دفاع از تخلفات معاون اول خود با تعبیر اینکه «کابینه خط قرمز من است»، دستگاه‌ قضایی را به مصلحت‌اندیشی توصیه کرد.

محمدعلی ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، در واکنش به بیانیه احمدی‌نژاد درباره حکم رحیمی گفت: درخصوص تخلفات رحیمی می‌توان گفت که تقریبا تمامی نخبگان کشور از تخلفات وی آگاه بودند و پرونده وی در مسیر حقوقی در حال بررسی بود.

رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهوری اسبق کشورمان، با بیان اینکه، "رحیمی در تاریخ فعالیت‌های سیاسی و حزبی خود هیچ‌گاه وابسته به جریان اصلاحات نبوده است"، تصریح کرد: محمدرضا رحیمی در دوران ریاست آقای حدادعادل و لاریجانی در مجلس شورای اسلامی، ریاست دیوان محاسبات کشور را بر عهده داشت و همیشه از وی به عنوان یکی از سهمیه‌های اصول‌گرایان در پست‌های مدیریتی استفاده می‌شد.

وی ادامه داد: نکته مهمی که احمدی‌نژاد در موضوع رحیمی از آن می‌گذرد این است که با وجود اینکه نخبگان حکومتی از پرونده تخلفات رحیمی مطلع بودند و به خصوص در دوران ابتدای ریاست جمهوری احمدی‌نژاد این موضوع را مطرح کردند، با این حال احمدی‌نژاد مخالفان رحیمی را نادیده گرفت و به حمایت مستقیم از رحیمی پرداخت.

عضو مجمع روحانیون مبارز، با بیان اینکه رئیس‌جمهور سابق بر اساس "رفتار احمدی‌نژادی" و لجبازی‌های خود، رحیمی را به عنوان معاون اول منصوب کرد، تصریح کرد: احمدی‌نژاد در آن دوره تعابیر فوق‌العاده‌ای را - که کمتر در مورد کسی به‌کار گرفته می‌شود - در تعریف معاون اول خود استفاده کرد و با تعبیر اینکه «کابینه خط قرمز من است»، دستگاه‌ قضایی و نخبگان کشور را به مصلحت‌اندیشی توصیه کرد چرا که بیم این وجود داشت که احمدی‌نژاد به خاطر رحیمی تمام کشور را برهم بریزد.

ابطحی ادامه داد: دفاع احمدی‌نژاد از رحیمی به جایی رسیده بود که وی سال 90 درباره اتهامات معاون اولش، گفت که «دو سال است رئیس قوه قضاییه معاون اول دولت را متهم به فساد اقتصادی کرده است، ولی نمی‌توانند این اتهام را ثابت کنند. من به رهبری هم گفته‌ام که اگر ثابت شود که رحیمی حتی یک ریال هم اختلاس کرده، من به تلویزیون آمده و ضمن عذرخواهی اعلام می‌کنم که شایستگی این سمت را ندارم.»

وی با بیان این مطلب تصریح کرد: این واکنش احمدی‌نژاد نشان داد می‌خواهد در برابر اتهامات رحیمی مقاومت کند و این مقاومت لجبازانه باعث شد روند رسیدگی به تخلفات رحیمی با تأخیر مواجه گردد که مسئول این تأخیر چند ساله شخص احمدی‌نژاد است.

انتهای پیام/