گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۶/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۲:۰۷ و در حوزه های اجتماعی - ۰ نظر
در هفتادمین جلسه شورای اجتماعی کشور با حضور وزیر کشور؛

ستاد هماهنگی خدمات‌رسانی در حوزه اجتماعی تشکیل شد

خبرگزاری آنا: هفتادمین جلسه شورای اجتماعی کشور با حضور وزیر کشور، امروز برگزار شد و طی آن ستاد هماهنگی خدمات رسانی در حوزه اجتماعی تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در هفتادمین جلسه شورای اجتماعی کشور، درباره چهار دستور مورد رسیدگی در جلسه شورای اجتماعی کشور گفت: ما ابتدا درباره ایجاد یک ستاد هماهنگی برای خدمات رسانی در حوزه اجتماعی تصمیم گرفتیم.

به گفته وی موضوعات زیادی در سطح اجتماعی در کلان شهر‌ها وجود دارد و دستگاه‌های اجرایی به صورت مستقل با توجه به مسئولیت‌هایی که دارند در این‌باره خدمات رسانی می‌کنند اما لازم است یک شورای هماهنگی و حتی یک ستاد داشته باشیم که با همکاری با یکدیگر بتوان به هم‌افزایی رسید و مسائل را در یک همکاری متقابل انجام دهیم. در این جلسه درباره تشکیل این ستاد تصمیم‌گیری شد و رئیس ستاد‌ها و استاندار‌ها معرفی شدند. همچنین شهردار‌ها به عنوان معاون ستاد‌ها شناسایی شدند و باقی دستگاه‌ها هم باید به آن‌ها کمک کنند.

او درباره خدمات رسانی به حاشیه شهر‌ها گفت: خدمات رسانی به حاشیه شهر‌ها، دومین مصوبه جلسه امروز بود. در این جلسه وزارت بهداشت گزارشی از عملکرد خود در حوزه حاشیه شهر‌ها ارائه داد و برنامه‌هایی که به اجرا گذاشته بود را بیان کرد و همکاری که ما باید با وزارت بهداشت داشته باشیم به گفتگو گذاشته شد و مقرر شد همه دستگاه‌های متولی بهداشتی و درمانی با وزارت بهداشت همکاری داشته باشند. اولویت اول ما رعایت حداقل‌های سلامت در حوزه حاشیه نشینی است.

رحمانی فضلی درباره سومین مصوبه این جلسه گفت: در این جلسه گزارش عملکرد ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب ارائه شد. دستگاه‌های شورای اجتماعی وزارت کشور که در استان‌ها خدماتی را انجام می‌دهند، هم شناسایی شدند. بخشنامه‌های لازم هم مورد بررسی قرار گرفت. این گزارش نشان دهنده این بود که رضایتمندی در سطح خوبی قرار دارد. پیشنهاداتی نیز مطرح بود که در آینده باید کامل شود.

دستور چهارم پیشنهادی، افزایش رضایتمندی مردم در حوزه‌های مختلف بود که به دلیل کمبود وقت ارائه نشد.

انتهای پیام/