گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۶/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۱:۵۰ و در حوزه های اجتماعی - ۰ نظر
وزیر کشور در حاشیه جلسه شورای اجتماعی کشور اعلام کرد

انتخاباتی به نام شورایاری‌ها نداریم/ وجود ۱۰ تا ۱۲ هزار معتاد مهاجر در تهران

خبرگزاری آنا: وزیر کشور در حاشیه هفتادمین جلسه شورای اجتماعی کشور اعلام کرد که ما انتخاباتی به نام انتخابات شورایاری‌های نداریم و وزارت کشور به هیچ وجه نمی‌تواند در این امر دخالت داشته باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، عبدالرضا رحمانی فضلی درباره انتخابات شورایاری‌های شهر گفت: ما انتخاباتی به نام شورایاری نداریم و در مورد این انتخابات، خلاء قانونی وجود دارد. در این باره مقرر شده خود شورا‌ها تصمیم بگیرند و با همکاری شهرداری و بخش‌هایی که با آن‌ها اعلام همکاری خواهند کرد، این انتخابات را برگزار کنند.

وی تاکید کرد: هر نوع انتخابات و هر نوع مراجعه به رای مردم چه در قالب اصناف و چه در قالب اقشار، باید قانونی باشد و در این مورد فعلا خلاء قانونی وجود دارد و وزارت کشور به هیچ وجه نمی‌تواند در این امر دخالت داشته باشد و حتما کسانی که متولی قانونی این انتخابات هستند، نظارت را هم در این مورد انجام می‌دهند.

رحمانی فضلی در پاسخ به اینکه آیا این انتخابات الان مجوز برگزاری دارد یا خیر، گفت: از برگزار کننده‌ها باید سوال شود که آیا مجوز دارند یا نه چرا که وزارت کشور در باره این انتخابات مجوزی صادر نکرده و مجوز دخالت هم ندارد و شورای شهر در قبال کسانی که پیگیر هستند باید پاسخگو باشد. 

ظرفیت سازی برای نگهداری 10 هزار معتاد

وزیر کشور درباره جمع آوری معتادان شهر تهران گفت: طبق برآورد‌ها در تهران حدود 10 تا 12 هزار معتاد مهاجر داریم. ظرفیتی که ما برای جمع آوری معتادان داشتیم حدود 500 نفر بود الان در تهران برای 10 هزار نفر در حال ظرفیت سازی هستیم و تا عید ما 5 تا 6 هزار نفر را ظرفیت سازی می‌کنیم.

وی تاکید کرد: در برنامه جدید برخلاف شیوه‌های قبل که دوره درمان  سه ماهه بود حالا شش ماهه خواهد بود و در فرایند درمان سم زدایی، توانمند سازی اجتماعی و به طور کلی مراحل درمان روی آن‌ها انجام می‌شود. بر این اساس قرار شده است ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت و درمان و شهرداری در این برنامه هماهنگ کار خود را شروع کنند و ما از امروز شروع به جمع آوری معتادان شهر تهران می‌کنیم تا هم چهره شهر را تغییر دهیم و امید به درمان را در آن‌ها تقویت کنیم.

وزیر کشور درباره سوالی در مورد استعلام از افراد متقاضی تاسیس حزب و NGO گفت: هر کسی تقاضای NGO یا خیریه می‌کند باید سوابقش استعلام شود و در کمیسیون ماده 10 صدور مجوز مطرح شود.

اسکانیای سمنان در انتظار تایید سازمان استاندارد

وی درباره شماره گذاری تولیدات کارخانه اتوبوس اسکانیای سمنان گفت: من بازدیدی از این کارخانه داشتم و نتیجه این بود که اگر استانداردهای سازمان استاندارد را رعایت کرده باشند حتما شماره گذاری می‌شود. دیروز هم این موضوع را به راهنمایی و رانندگی ابلاغ کردیم و قرار شد با سازمان استاندارد جلسه‌ای بگذارند که اگر آن‌ها قبول کردند حتما شماره گذاری انجام شود.

وزیر کشور درباره مخاطرات وجود باک اضافی در اتوبوس‌ها گفت: ما درباره خطرات واژگونی اتوبوس‌ها و تصادفات در بحث قاچاق سوخت تصمیم گیری کردیم و به راهنمایی و رانندگی ابلاغ کردیم که به تمامی اتوبوس‌هایی که باک اضافه دارند دستور دهد تا ظرف مدت یک ماه نسبت به باز کردن باک اضافی خود اقدام کنند و بعد از این مدت تردد این اتوبوس‌ها در سطح جاده‌های کشور ممنوع می‌شود.

انتهای پیام/