گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۶/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۰:۰۹ و در حوزه های دانش‌و‌فناوری - ۰ نظر

کاهش حرارت تولیدی از صفحات تلویزیون‌های LEDتوسط محققان دانشگاه کرمان

خبرگزاری آنا: پژوهشگران دانشگاه شهید باهنر کرمان در طرحی مشترک با دانشگاه صنعتی امیرکبیر اقدام به ساخت نانوساختارهایی کرده‌اند که قابل کاربرد در صفحات LED تلویزیون‌ها و رایانه‌هاست. این نانوساختار به روشی ساده و مقرون به صرفه قابل تولید است.

به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی ستاد نانو، با توجه به خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد مواد نانوساختار، مطالعه و استفاده از آنها در چند دهه گذشته افزایش یافته است. این خواص تا حد زیادی تحت تأثیر شکل، اندازه و حال کریستالی نانومواد قرار دارد. در این میان نانوذرات کربنات استرانسیم (SrCO3) و کربنات باریم (BaCO3) مواد پرکابردی در صنایع مختلف هستند. کربنات استرانسیم به عنوان یک جزء مغناطیسی در تولید شیشه، اجزای تولید رنگ تلویزیون و رنگدانه‌ها به کار می‌رود.

در این کار تحقیقاتی از روش آسان و کم‌هزینه استفاده از امواج ماکروویو برای ساخت نانوذرات کربنات استرانسیوم استفاده شده است.

مهدی رنجبر اهمیت بررسی نحوه ساخت این نانوذرات را بدین شرح عنوان کرد: «یکی از مهم‌ترین مشکلات در ساخت‌LED‌ها، افزایش حرارت و داغ شدن سیستم‌های الکتریکی و مانیتورهاست. با استفاده از نانوساختارهایی که در این طرح سنتز شده، ضمن بالا بردن توان مغناطیسی این ابزار، توان حرارتی آنها نیز افزایش یافته و منجر به دیر گرم شدن پشت صفحات تلویزیون خواهد شد».

وی در ادامه به سایر کاربردهای این نانوذرات اشاره کرد و افزود: «همانگونه که ذکر شد، نانوساختارهای کربنات استرانسیوم در ساخت LED‌های تلویزون و سیستم‌های رایانه و مانیتورها قابل استفاده است. اما به طور کلی این نانوساختارها با ویژگی نیمه رسانایی بسیار بالای خود، در صنایع الکترونیکی و ساخت ربات‌ها و خازن‌ها نیز قابل استفاده هستند».

در این تحقیق با استفاده از بهینه‌سازی روش و بررسی توان و زمان انجام واکنش، نانوساختارهای میله مانند تولید شدند که از لحاظ خواص رسانایی و نوری، تفاوت بسیار چشمگیری نسبت به سایر شکل‌های نانومتری و ابعاد غیرنانومتری این ترکیب دارند.

در روند این مطالعات پارامترهای مختلف مانند زمان و قدرت امواج مایکروویو بر اندازه و شکل محصول مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین خواص نوری محصول نیز مطالعه شد؛ به این منظور از آزمون‌های مختلف همانند XRD، SEM، TEM و PL جهت مشخصه‌یابی محصول استفاده شده است.

نتایج این کار تحقیقاتی از همکاری حسن جهانگیری، مهدی رنجبر، دانشجویان دکترای نانوشیمی دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر محمدعلی طاهر، عضو هیأت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان، و دکتر حنیف کازرونی، عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حاصل شده است.

انتهای پیام/