گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۶/بهمن/۱۳۹۳ - ۰۹:۱۱ و در حوزه های بین الملل - ۰ نظر

اسد: اسرائیل نیروی هوایی القاعده در سوریه است

خبرگزاری آنا: رئیس‌جمهوری سوریه با تاکید بر حمایت اسرائیل از گروه‌های تروریستی در سوریه گفت نیروی هوایی القاعده در سوریه همان نیروی هوایی اسرائیل است.

به‌گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه در گفت‌وگو با مجله آمریکایی «فارین افرز» گفت: اگر ارتش سوریه بخواهد وارد منطقه‌ای مشخص شود، توان این کار را دارد اما غیرممکن است که ارتش در هر کیلومتر از اراضی سوریه حضور داشته باشد.

«اسد» در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا روال جنگ در سوریه به خوبی پیش می‌رود، خاطرنشان کرد: ارتش سوریه در دو سال گذشته به پیشرفت‌هایی دست یافته است، اما باید بگویم که همه جنگ‌ها بد هستند چون نتیجه‌ای جز ویرانی و خسارت ندارند. سوال اصلی این است که دستاورد ما در این جنگ چه بوده است که در پاسخ باید بگویم دستاورد ما این بوده است که ملت سوریه، تروریست‌ها را رد کردند و حمایت خود را از دولت و ارتش نشان دادند.

وی در باره نقش رژیم صهیونیستی در بحران سوریه گفت: اسرائیل از گروه‌های تروریستی در سوریه حمایت می‌کند و این موضوع به طور کامل آشکار است، زیرا در هر مکانی که ما پیشرفت کردیم، اسرائیلی‌ها برای تاثیر گذاشتن بر فعالیت ارتش سوریه، دست به حمله زدند. به همین دلیل، برخی در سوریه، این موضوع را به سخره می‌گیرند و می‌گویند که چطور است که القاعده در سوریه نیروی هوایی ندارد؟ در پاسخ باید گفت که آن‌ها در واقع نیروی هوایی دارند و نیروی هوایی آنان اسرائیل است.

انتهای پیام/