گزیده ای از اخبار
نوشته شده در تاریخ ۰۵/بهمن/۱۳۹۳ - ۱۶:۱۸ و در حوزه های دانش‌و‌فناوری - ۰ نظر

مدیرعامل سابق گوگل: اینترنت در آینده وجود خارجی نخواهد داشت

خبرگزاری آنا: در حالی که اکثر کارشناسان و آینده‌گرایان فناوری، زندگی آینده را در اینترنت و زندگی همیشه آنلاین تعریف می‌کنند، اریک اشمیت، مدیرعامل سابق گوگل معتقد است که در آینده چیزی به نام اینترنت باقی نخواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از PCMag، اریک اشمیت، مدیرعامل سابق گوگل و رییس هیات مدیره کنونی این شرکت، در نشست جهانی اقتصاد در داووس سوئیس اعلام کرد که در این دنیا خیلی چیزها فانی و در حال مرگ هستند. به طور مثال، روندهایی همچون کرایه DVD، انتشار روزنامه و تعمیر وسایل الکترونیکی در حال مرگ بوده و معنی و مفهوم خود را به تدریج از دست می‌دهند. به همین منوال نیز در آینده‌ اینترنتی که هم‌اکنون اساس همه کارها و امور زندگی و کارمان شده است، از صحنه روزگار محو خواهد شد.

وی در نشست داووس اعلام کرد: «در آینده با حجم وسیعی از آدرس‌های اینترنتی، ابزارهای همراه، حسگرها و فناوری‌های پوشیدنی مواجه خواهیم بود که تمامی آنها با شما تعامل می‌کنند و در این ارتباط، دیگر اینترنت نقشی نخواهد داشت. در واقع، شما دیگر اینترنت را حس نخواهید کرد، زیرا این شبکه معنی و شکل امروزی خود را از دست خواهد داد. احتمالا در آینده اینترنت را به گونه‌ای دیگر حس خواهیم کرد. به این شکل که حضور ما آنلاین خواهد شد». 

وی افزود: «‌تصور کنید که در اتاقی در حال راه رفتن هستید و این اتاق دینامیکی است و با اجازه شما تمامی وسایل داخل با شما تعامل می‌کنند. آنها وسایلی هستند که به شدت برای شما شخصی‌سازی شده‌اند و فقط برای شما کاربرد دارند، کاملا با شما تعامل می‌کنند و دنیایی جالب را برای شما پدیدار می‌کنند».

وی درباره وضعیت فناوری‌ها در جهان گفت: «همه افراد دنیا به واسطه این فناوری‌ها باهوش‌تر می‌شوند و توانمندسازی افراد راز بزرگ پیشرفت فناوری است».

انتهای پیام/

مترجم: نسترن صائبی